Smithson Ide jest czterdziestotrzyletnim kawalerem. Mieszka z rodzicami, ma marną pracę w fabryce zabawek, ignoruje zasady zdrowego trybu życia. Każdego wieczoru wraca sam do domu na spotkanie z puszką piwa i paczką papierosów. Kiedy rodzice giną w wypadku samochodowym, Smithy porządkuje pozostałe po nich rzeczy, wśród których znajduje wiadomość o niedawnej śmierci zaginionej wiele lat temu, chorej psychicznie siostry.
Krytykowana przez jednych, wzbudzająca zachwyty u innych powieść "Kod Leonarda da Vinci" okupuje najwyższe miejsca list bestselerów w wielu krajach. Dyskusje toczące się wokół tej książki robią z niej coś więcej niż to czym jest w rzeczywistości. A jest sprawnie napisaną, trzymającą w napięciu powieścią sensacyjną. Tylko i aż.
Bajka dla dorosłych napisana przez znanego aktora komediowego. Mirabelle, tytułowa "ekspedientka", ma 28 lat, dyplom wydziału sztuk pięknych kalifornijskiego college'u, pracę i... jest samotna. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się bogaty, niemal dwukrotnie od niej starszy biznesmen, Ray...
Od pierwszego wydania słynnej książki Antoine’a de Saint-Exupéry "Mały Książę" minęło 60 lat. Książka w wersji oryginalnej ukazała się po raz pierwszy w kwietniu 1946 roku we Francji, dwa lata po śmierci jej autora.
Z najnowszych badań przeprowadzonych przez pracowników strony internetowej „Lulu”, która pozwala autorom na publikację i sprzedaż książek, wynika, że 50 lat to najlepszy wiek na opublikowanie książki, mającej szansę stać się bestsellerem. W badaniach wykorzystano średnią wieku autorów, których książki pojawiły się na liście najlepiej sprzedających się pozycji wg „New York Times” przez ostatnie pół wieku.
Najsłynniejsza powieść Stanisława Lema.
Kolejna niezwykła książka autorstwa znakomitego brytyjskiego pisarza, znanego w Polsce z bardzo dobrze przyjętego Widmopisu. Jej tematem wiodącym jest zachowanie człowieka w opresji, zmaganie z deprawacją, ograniczeniem i terrorem. Motyw ten przewija się przez każde z sześciu stanowiących pozornie oddzielne całości opowiadań – punktów na mapie „Atlasu Chmur”, których akcja rozgrywa się w innym czasie i miejscu na Ziemi, a choć bohaterów dzielą niekiedy wieki, wszyscy słyszą swoje echa.
Jak przeżywać swój zaawansowany wiek? Jakie cele może postawić sobie pięćdziesięciolatek? W jaki sposób wykorzystać czas emerytury?
Czy jest możliwe, żeby nagle przez okno wpadł na herbatkę pradziwy, stuprocentowy (choc czasem może nieco dziwny) anioł? Okazuje się, że jak najbardziej. Książka "Wizyty aniolów" opisuje takie właśnie odwiedziny, składane w różnych porach dnia i nocy, przez przedstawicieli wielu Niebiańskich (i nie tylko) Departamentów. Niezwykli goście zachowują się bardzo zwyczajnie - piją herbatę, podjadają pierogi i... w większosci narzekają na prowadzenie się swojej gospodyni, z którą mają same kłopoty.
Nam, ludziom Zachodu cesarstwa wschodnie jawią się jako baśniowe wręcz twory, niewiele wspólnego mające z rzeczywistością. Chiny - państwo rządzone przez cesarzy kojarzy się nam z andersenowską baśnią o słowiku czy z przetłumaczonymi nielicznymi historiami o mądrych smokach. "Cesarzowa" autorstwa amerykańskiej pisarki Pearl S. Buck pokazuje nam jak bardzo różny a jednocześnie jak bardzo podobny do zachodniego był 150 lat temu świat cesarskiego dworu rządzonego przez dynastię mandżurską.
Kubuś Puchatek to jedna z najbardziej znanych i lubianych postaci literackich. Niewielu jest ludzi na świecie, którzy nigdy nie słyszeli o misiu o "bardzo małym rozumku". Mało kto jednak pamięta, że sympatyczny niedźwiadek jest już sędziwym staruszkiem - w tym roku obchodzi swoje 79 urodziny.