Podczas uroczystego spotkania w Kinie Muranów Ogólnopolską Kartę Seniora otrzymali Wirginia Szmyt DJ Wika - najstarsza didżejka w Polsce oraz Jacek Wszoła - polski lekkoatleta i złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku.
W najbliższą środę 24 czerwca o godzinie 11.00 krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny pokaz w ramach cyklu dla seniorów. Ostatnie w tym sezonie spotkanie z X muzą w Dojrzałym Kinie uświetni film „Obce ciało” i spotkanie z jego reżyserem Krzysztofem Zanussim.
Już po raz czwarty Akademia Węży przyznała swoje doroczne nagrody. Najgorszym filmem 2014 roku wybrano "Obce ciało" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Film zdobył także najwięcej nagród. Niektórzy nominowani pojawili się na gali w Teatrze WARSawy lub zaznaczyli swoją obecność wirtualnie, czym pokazali spory dystans do swojej twórczości.
4 marca ogłoszono nominacje do nagród Węże 2015, których gala odbędzie się 1 kwietnia w warszawskim teatrze IMKA. Najwięcej bo aż 12 szans na "nagrodę" ma film "Obce Ciało" Krzysztofa Zanussiego. W tym roku wybrany zostanie także "najgorszy przekład tytułu zagranicznego".
Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, Grażyna Szapołowska, kończy dziś 65 lat.
W pierwszym kwartale 2011 roku odbędą się specjalne pokazy 4 filmów Krzysztofa Zanussiego. Projekt Filmowa Rewizyta odwiedzi 8 polskich miast.
Słowa przytoczone w tytule wypowiedział Witold Lutosławski, ale Wojciech Kilar chętnie się do nich odwołuje odpowiadając na pytania o sposób tworzenia muzyki i przeżycia, jakie chciałby za jej pomocą wywoływać u odbiorcy. Kompozytor zaznacza jednocześnie, że twórca zawsze ma ogromną satysfakcję, gdy jego dzieła dają innym radość, wywołują emocje. Choć Kilar deklaruje, że przede wszystkim jest kompozytorem muzyki poważnej i pianistą, największą popularność zdobył tworząc muzykę filmową, jego utwory podbiły serca milionów widzów, np. "Draculi" Francisa Forda Coppoli, czy "Pianisty" Romana Polańskiego.
Najnowszy, włosko – francuski film Krzysztofa Zanussiego nosi tytuł „Il sole nero” („Czarne słońce”). Jest to ekranizacja dramatu Rocco Familiariego. Fabuła odnosi się do wydarzeń mających miejsce około 20 lat temu w Katanii i na Sycylii.