Niedługo minie rok od czasu głośnego upadku SK Banku. Niestety wiele wskazuje na to, że ten los za chwilę podzieli Bank Spółdzielczy w Nadarzynie – KNF ogłosiła właśnie zawieszenie jego działalności. Klienci, którzy ulokowali w nim nie więcej niż ok. 433 000 zł odzyskają swoje pieniądze w całości (dzięki gwarancji BFG). Wypłaty rozpoczną się najprawdopodobniej 3 listopada.
W związku ze zmianami, jakie zachodzą na rynku finansowym, warto zwrócić uwagę na tabele opłat i prowizji w instytucjach, z których usług korzystamy. Może się okazać, że planowane wprowadzenie podatku bankowego skłoniło je do zwiększenia kosztu oferowanych produktów. Jest to dobra okazja do przyjrzenia się domowemu budżetowi i wydatkom, jakie ponosimy. Dlaczego warto monitorować na bieżąco ofertę własnego banku i porównywać propozycje dostępne na rynku?
Banki, rozliczając umowy kredytowe we frankach szwajcarskich, powinny uwzględniać ujemne oprocentowanie – uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W przeciwnym wypadku konsumenci płacą wyższe raty. UOKiK sprawdził warunki kredytów hipotecznych we wfrankach w ING Banku Śląskim i mBanku.
W sobotę trzynastego czerwca 2015, na terenie Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana w Gdańsku odbył się trzeci Piknik Seniora. Nadrzędną ideą organizacji Pikniku Seniora jest edukacja obywatelska z naciskiem na podniesienie świadomości praw i zagrożeń.
Zadłużenie kobiet jest trzy razy niższe niż dług mężczyzn. Równocześnie panowie przyznają, że to ich partnerki częściej odpowiadają za opłacanie domowych rachunków. Mimo to mężczyźni nadal najczęściej „biorą na siebie” kredyty i pożyczki.
Ponad 5,5 miliona osób w wieku 55+ ma kredyty bankowe na łączną kwotę ponad 77,7 mld zł, co stanowi 13 proc. wszystkich kredytów gospodarstw domowych. 11 proc. spośród osób w tej grupie wiekowej wzięło kredyt w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W tym samym czasie co dziesiąta osoba 55+ dokonała zakupu na raty.
Co obniżenie stopy procentowej oznacza dla przeciętnego Polaka korzystajacego z usług bankowych? Kto odniesie korzyść z decyzji Narodowego Banku Polskiego, a kto na tym straci?
Co czwarta osoba odczuwa społeczny przymus kupowania prezentów na gwiazdkę – wynika z ankiety ING. Równocześnie blisko co drugi badany nie lubi robić zakupów świątecznych, ale lubi dawać prezenty.
Mimo kryzysu nie zamierzamy oszczędzać na Świętach Bożego Narodzenia - jak co roku zasiądziemy do suto zastawionych stołów i obdarujemy bliskich prezentami. Co zrobić, gdy przez świąteczne wydatki domowy budżet dostanie lekkiej zadyszki?
Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia.Poza magią, święta to także czas wzmożonych wydatków. Każdy chce bowiem obdarować najbliższych drobnymi chociaż podarkami. Rodzi się więc pytanie: skąd wziąć pieniądze na święta?
Polacy mają coraz większe trudności z odkładaniem z pensji – wynika z ankiety ING. W porównaniu z kwietniem br. zmniejszyła się liczba oszczędzających, wzrósł natomiast odsetek osób zaspokajających bieżące potrzeby z pożyczek lub kredytów. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być nie tylko wzrost cen, ale także niechęć do zaciskanie pasa.
We wtorek, 10 lutego we wrocławskim MulitCentrum rozpocznie się cykl bezpłatnych warsztatów z edukacji bankowej przeznaczonych dla seniorów.
Z najnowszego z raportu InfoDług przygotowanego przez InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej S.A., wynika, że łączna kwota zaległych płatności klientów w Polsce wynosiła w listopadzie 8,12 miliarda złotych. Liczna naszych długów stale rośnie, a w ostatnim kwartale wzrosła dwukrotnie szybciej niż średnio w poprzednich pięciu kwartałach. Ponad 1,2 miliona osób zalega z płatnościami powyżej 60 dni.
Z raportu „Wizerunek produktów inwestycyjnych” przygotowanego przez On Board PR na podstawie badań PBS DGA wynika, że większość Polaków (62%) w ogóle nie korzysta z produktów finansowych związanych z gromadzeniem i pomnażaniem pieniędzy, takich jak lokaty bankowe czy inwestycje giełdowe. Jednocześnie tylko 16% ankietowanych uważa, że banki i instytucje prowadząc akcje promocyjne rzetelnie informują o realnych warunkach swojej oferty.
Zdaniem Credit House Polska - Doradcy Kredytowi transformacja ustrojowa w roku 1989 najbardziej dotknęła ludzi startujących w dorosłe życie, układających sobie przyszłość. Nagle musieli zderzyć się z szalejącą inflacją i gospodarką rynkową. Kto mógł i potrafił brał się za jakiś biznes i dorabiał się pierwszych pieniędzy. Nie wszyscy jednak zostali Niemczyckimi czy Gudzowatymi. Ówcześni dwudziesto-, trzydziestolatkowie mają dziś po 40, 50 lat i wciąż są "na dorobku" - czy stać ich na kredyt hipoteczny i marzenia o własnym domu?