Mam zaciągnięty kredyt, dzięki któremu sfinansowałem dość spory remont domu. Ktoś mi podpowiedział, że mogę wziąć „kredyt refinansowy”, który pomoże mi w łatwiejszy sposób spłacić poprzednie zobowiązanie. Czy to prawda? Czym właściwie jest kredyt refinanansowy i czy w mojej sytuacji warto go zaciągać? Na co zwracać ewentualnie uwagę przeglądając różne oferty banków go oferujących?
Ostatnio zostałam poproszona o podżyrowanie kredytu mojej córki. Od dwóch lat już nie pracuje i obecnie przebywam na emeryturze. Zastanawiam się czy mogłabym być żyrantem takiego kredytu? Czy ogólnie emeryci mogą być żyrantami, a jeśli tak to jakie warunki muszą spełnić?
Mam zaciągnięty kredyt konsumencki (sfinansowałem nim zakup samochodu). Obecnie mam pewne problemy z jego spłatą. Ktoś mi podpowiedział, że mogę przeczekać trudny okres i wziąć coś takiego jak „wakacje kredytowe”. Czy to prawda? Czy naprawdę mogę na jakiś czas zaprzestać spłaty kredytu? Czy wiąże się to z jakimiś dodatkowymi kosztami i czy warto tak postąpić w mojej sytuacji?
Od najbliższego poniedziałku w bankach będą stosowane przepisy nowej ustawy o kredycie konsumenckim. Zmiany, w stosunku do poprzedniej regulacji, są znaczące i dotkną interesów zarówno kredytodawców, jak i kredytobiorców. Analitycy Comperii przeanalizowali, co dokładnie ulegnie zmianom.
W okresie od lipca do września obniżyła się zarówno liczba, jak i wartość nowo udzielonych kredytów hipotecznych. Utrzymania takiej tendencji można spodziewać się również w nadchodzącym 2012 roku. Mniejsza liczba oraz wartość udzielonych kredytów w minionym kwartale niewątpliwie jest rezultatem międzynarodowych zawirowań gospodarczych.
18 grudnia 2011 roku wchodzi w życie nowa ustawa o kredycie konsumenckim. Kredytobiorcy będą mieli więcej czasu na wycofanie się z podpisanej umowy, a zestaw obowiązkowych informacji przekazywanych przez pożyczkodawcę zostanie rozszerzony i uporządkowany. Lecz nie wszystkie nowe zapisy spodobają się klientom banków– pisze analityk portalu Bankier.pl, Michał Kisiel.
Od 2012 roku wejdą w życie zapisy Rekomendacji S, regulujące m.in. zasady wyliczania zdolności kredytowej. W wyniku nowych rozporządzeń, co 5 klient straci zdolność kredytową. Ponadto, ponad 100 tys. Polaków może stanąć przed groźbą wcześniejszej spłaty kredytu lub wniesienia dodatkowych, dużych dopłat zabezpieczających.
W roku 2010 w Polsce związki małżeńskie rozwiązało aż 61,3 tys. par. Dla wielu z nich rozwód nie oznaczał końca ciężkich, emocjonalnych przeżyć – często eksmałżonkowie muszą podjąć ważne decyzje związane ze wspólnym majątkiem, mieszkaniem i zobowiązaniami finansowymi. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają co w takim przypadku zrobić ze wspólną nieruchomością i kredytem.
Od roku jestem na emeryturze, a moja żona już od 3 lat. Posiadamy dom w jednym z większych miast. Wraz z żoną chcielibyśmy kupić małą kawalerkę dla naszej jedynej wnuczki. Czy jest możliwe, abyśmy otrzymali kredyt na taki cel (na 50% wartości mieszkania)? Czy banki udzielą go mimo naszego wieku i czy potraktują emeryturę jako formę uzyskiwania regularnego dochodu? Czy można zaciągnąć kredyt na mieszkanie, które docelowo nie będzie naszą własnością?
Mam zaciągnięty kredyt – pozostało mi jeszcze 40 tys. zł do spłaty. Niestety prawie trzy miesiące temu uległem poważnemu wypadkowi samochodowemu i dopiero wczoraj wyszedłem ze szpitala. Przez jeszcze co najmniej dwa miesiące nie będę mógł wrócić do pracy. Ponieważ aktualnie nie pracuję, a samo leczenie także wiązało się z dodatkowymi kosztami, dwa miesiące temu zaprzestałem spłacania rat. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Czy bank może przychylić się do czasowego zawieszenia spłat?
Jakich operacji kartą kredytową należy się wystrzegać? Czym jest okres bezodsetkowy? Jak nie popaść w duże długi użytkując karty kredytowej?
Nieprawdziwe informacje o koszcie pożyczki, wyższe niż dozwolone opłaty związane z jej udzieleniem – to niektóre z wielu bezprawnych praktyk stosowanych przez Polską Korporację Finansową Skarbiec. UOKiK nakazał zmianę wszystkich niedozwolonych działań i nałożył karę ponad 1,2 mln zł. W trosce o konsumentów decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.
101-letnia Texana Hollis musiała opuścić swój dom w południowo-zachodnim Detroit, w którym mieszkała przez 58 lat. Została eksmitowana, ponieważ jej 65-letni syn nie spłacał kredytu hipotecznego i miał zaległości w płaceniu podatków. Kobieta nie wiedziała o rodzinnych problemach finansowych.
Zaczęła obowiązywać tzw. ustawa „antyspreadowa" dająca kredytobiorcom możliwość spłaty kredytu w walucie zobowiązania.Dla kogo nowe przepisy to realna ulga i jak z niej skorzystać?
Brakuje mi kilku lat do emerytury, mój zakład upadł. Myślę o założeniu własnej działalności (chciałabym otworzyć małą herbaciarnię). Mam odłożone trochę oszczędności, ale czy mogę liczyć na jakiś kredyt, by sfinansować realizację mojego marzenia?