Wraz żoną zastanawiamy się nad kupnem mieszkania dla naszej córki i myślimy o zaciągnięciu kredytu hipotecznego na ten cel. Pobieżnie zacząłem wgłębiać się w tą tematykę i czytając różne gazety, często natrafiałem na sformułowanie, że „rekomendacja S ograniczyła zdolność kredytową Polaków”. Czym jest rekomendacja S i czy może ona wpłynąć także na naszą (moją i żony) możliwość otrzymania kredytu?
Chciałabym kupić aparat fotograficzny. Niestety w tym momencie nie mam wystarczającej sumy pieniędzy, dlatego będę musiała wziąć kredyt. Koleżanka podpowiedziała mi, żebym zaciągnęła kredyt odnawialny. Czy tak powinnam zrobić? Czym jest kredyt odnawialny?
Zastanawiam się nad zaciągnięciem kredytu na sprzęt AGD. W związku z tym mam następujące pytanie: czy w momencie, gdy podpiszę z bankiem umowę kredytową, będę mogła się jeszcze z niej wycofać? Jeśli tak, to jakie konsekwencje takiego kroku będę musiała ponieść?
Za pośrednictwem poczty elektronicznej lub na stronach internetowych trafiają do nas reklamy, kuszące szybką i łatwą pożyczką gotówkową. Jeśli w reklamie takiej nie ma podanych warunków, zaś żeby czegokolwiek więcej się dowiedzieć, należy wysłać zapytanie z danymi osobowymi - możemy mieć do czynienia z oszustwem.
Jakiś czas temu zaciągnąłem kredyt na zakup nowego samochodu. Bank rozpisał mi spłatę jego rat na kilka lat. Ostatnio udało mi się zaoszczędzić trochę gotówki i chciałbym spłacić resztę kredytu jedną wpłatą. Zastanawiam się czy w takiej sytuacji możliwe jest skrócenie okresu spłaty zaciągniętego zobowiązania?
Potrzebuję pożyczyć kilkaset złotych na sprzęt gospodarstwa domowego. W moim bloku znajduje się wiele ulotek i plakatów firm, które udzielają pożyczek. Wiem też, że w bankach można pozyskać kredyt na sfinansowanie zakupów takich jak moje. W związku z tym mam pytanie: czy kredyt i pożyczka to to samo? Czy nie ma znaczenia skąd zdobędę pieniądze na moje wydatki?
Wraz z żoną chcemy pomóc naszej córce i kupić jej mieszkanie. Mamy zaoszczędzoną pewną kwotę pieniędzy, ale i tak będziemy musieli posiłkować się kredytem hipotecznym. Ktoś nam podpowiedział, że cena zaciągniętego kredytu będzie zależała od poziomu wskaźnika WIBOR. Co to takiego i jaka jest zależność pomiędzy tym wskaźnikiem a kredytem hipotecznym? Na co powinniśmy zwracać uwagę odnośnie WIBOR, zaciągając zobowiązanie kredytowe na mieszkanie?
Chciałabym wziąć mały kredyt na zakup pralki. Niestety jakiś czas temu kupiłam na raty nową lodówkę i miałam problem z terminową spłatą tych rat. Spowodowało to, że znalazłam się na „czarnej” liście BIKu. Czy mimo to mogę nadal starać się o kredyt na mój zakup, a może znów mogę kupić pralkę na raty? Co ewentualnie mogę zrobić by zniknąć z tej listy?
Mimo sędziwego wieku trafił do Krajowego Rejestru Długów. Ma 105 lat i jest winien 1572 zł. Stulatkowie otwierają listy dłużników aż w 4 województwach. W ostatnim czasie zwiększył się procentowy udział emerytów wśród dłużników notowanych w KRD. O ile rok temu było ich nieco ponad 3%, to teraz już 6,51%.
Ponad 2 miliony Polaków nie radziło sobie z terminowym regulowaniem zobowiązań na koniec 2011 roku. Dynamika przyrostu liczby klientów podwyższonego ryzyka nieznacznie wyhamowuje. Łączna kwota zaległych płatności wyniosła 35,48 miliarda złotych. W ciągu minionego roku wzrosła o ponad 10 miliardów złotych, tempo wzrostu tej kwoty jest podobne jak rok wcześniej. Mimo zawirowań na międzynarodowych rynkach finansowych, Polacy w 2011 roku dobrze radzili sobie ze spłatą kredytów hipotecznych - wynika z rocznego raportu InfoDług za rok 2011, przygotowanego przez BIG InfoMonitor S.A.
Mam zaciągnięty kredyt, dzięki któremu sfinansowałem dość spory remont domu. Ktoś mi podpowiedział, że mogę wziąć „kredyt refinansowy”, który pomoże mi w łatwiejszy sposób spłacić poprzednie zobowiązanie. Czy to prawda? Czym właściwie jest kredyt refinanansowy i czy w mojej sytuacji warto go zaciągać? Na co zwracać ewentualnie uwagę przeglądając różne oferty banków go oferujących?
Ostatnio zostałam poproszona o podżyrowanie kredytu mojej córki. Od dwóch lat już nie pracuje i obecnie przebywam na emeryturze. Zastanawiam się czy mogłabym być żyrantem takiego kredytu? Czy ogólnie emeryci mogą być żyrantami, a jeśli tak to jakie warunki muszą spełnić?
Mam zaciągnięty kredyt konsumencki (sfinansowałem nim zakup samochodu). Obecnie mam pewne problemy z jego spłatą. Ktoś mi podpowiedział, że mogę przeczekać trudny okres i wziąć coś takiego jak „wakacje kredytowe”. Czy to prawda? Czy naprawdę mogę na jakiś czas zaprzestać spłaty kredytu? Czy wiąże się to z jakimiś dodatkowymi kosztami i czy warto tak postąpić w mojej sytuacji?
Od najbliższego poniedziałku w bankach będą stosowane przepisy nowej ustawy o kredycie konsumenckim. Zmiany, w stosunku do poprzedniej regulacji, są znaczące i dotkną interesów zarówno kredytodawców, jak i kredytobiorców. Analitycy Comperii przeanalizowali, co dokładnie ulegnie zmianom.
W okresie od lipca do września obniżyła się zarówno liczba, jak i wartość nowo udzielonych kredytów hipotecznych. Utrzymania takiej tendencji można spodziewać się również w nadchodzącym 2012 roku. Mniejsza liczba oraz wartość udzielonych kredytów w minionym kwartale niewątpliwie jest rezultatem międzynarodowych zawirowań gospodarczych.