Kupno nowego mieszkania, samochodu czy lodówki dla wielu z nas oznacza konieczność pożyczenia pieniędzy. Gdy nie jest to jedyne zobowiązanie, spłata zadłużenia może przysporzyć konsumentowi kłopotów.
Jak wynika z najnowszego raportu InfoDług opublikowanego przez InfoMonitor ogólna kwota przeterminowanych zobowiązań Polaków wynosi 12,06 miliarda złotych. Tylko w ciągu ostatniego kwartału kwota ta wzrosła o ponad 20%.
Polacy chętnie pozyskują szybką gotówkę w firmach pożyczkowych, jednak taki kredyt może być nawet kilkakrotnie droższy niż w banku. Na co zwrócić uwagę podpisując umowę i jak nie dać się oszukać?
Każdego roku na rynku obrotu nieruchomościami dochodzi nawet do kilkuset przypadków posługiwania się kradzionymi dokumentami tożsamości przy transakcjach wynajmu nieruchomości. Często zdarza się także, że najemca nie jest w stanie terminowo spłacać czynszu, gdyż ma szereg niespłaconych długów w innych miejscach...
Jak wynika z najnowszego raportu InfoDług, opublikowanego przez InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej S.A., 1,36 miliona Polaków ma zaległości w spłacie swoich zobowiązań finansowych.
Jeżeli w odpowiednim momencie nie rozpoczniemy systematycznie zarządzać naszymi dochodami, nasze oszczędności mogą zmaleć. Najlepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie budżetu domowego.
Długotrwała choroba, nieszczęśliwy wypadek czy niezawiniona utrata pracy - to przyczyny, które mogą stać się podstawą ogłoszenia upadłości przez konsumenta. W życie weszły właśnie nowe przepisy, które to umożliwiają.