Gigantyczna przestrzeń, 450 wystawców, ponad 330 twórców i niezliczona liczba woluminów. To wszystko czeka na czytelników w trakcie 13. Targów Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 5-8 listopada.
Urząd Miasta Krakowa jest organizatorem konkursu plastycznego „Komunikacja publiczna przyjazna osobom starszym", który jest częścią kampanii prowadzonej w ramach unijnego projektu AENEAS.
Aż 70 spektakli będzie można obejrzeć podczas organizowanej po raz trzeci w Krakowie Nocy Teatrów.
73% Polaków wskazuje Warszawę jako miasto, w którym łatwo o rozwój zawodowy - wynika z raportu firmy doradczej On Board PR opracowanego na podstawie badań PBS DGA. Badanie objęło percepcję 10 największych miast jako miejsca pracy, zamieszkania i wyjazdów turystycznych.
W miejscowości Radków u podnóża Gór Stołowych ma powstać miasteczko tylko dla seniorów. Nie będzie to po prostu ciche, przytulne miejsce, w którym ludzie zechcą spędzić jesień życia, ale prawdziwy eden ze wszystkimi atrakcjami, o jakich marzą osoby w średnim wieku zajęte pracą i obowiązkami rodzinnymi.
Od połowy grudnia wszyscy turyści odwiedzający Kraków mogą czuć się bezpiecznie. W najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscach pojawiło się 18 ogólnodostępnych defibrylatorów.
23 listopada pod hasłem „Co nowego w muzeum?” odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. To już czwarta edycja niedzielnego zwiedzania muzeów, której celem jest przybliżenie zwiedzającym historii Krakowa i jego dziedzictwa kulturowego.
W czwartek, 23 października w Krakowie rozpoczynają się 12 Targi Książki. W tym roku weźmie w nich udział rekordowa liczba 481 wydawców i ok. 300 autorów.
Kampania społeczna Lokal Bez Papierosa ma na celu propagowanie miejsc wolnych od dymu nikotynowego oraz promowanie poszanowania praw osób niepalących. W ramach współpracy lokali, które, dbając o zdrowie swych klientów, wprowadzą zakaz palenia lub wydzielą zamknięte strefy dla palaczy, akcja ma na celu stworzenie sieci Lokali Bez Papierosa.
23 czerwca rozpocznie się w Krakowie 17. Festiwal Kultury Żydowskiej, w ramach którego przewidzianych jest wiele koncertów, wystaw, wykładów, warsztatów i ceremonii religijnych.
Spośród polskich miast najbardziej turystów przyciągają Kraków i Gdańsk, jeśli zaś chodzi o województwa - prym wiedzie pomorskie.
Rada Miasta Krakowa postanowiła, że patronem jednej z projektowanych w mieście ulic będzie Stanisław Lem. Propozycję zgłosił w ubiegłym roku prezydent miasta Jacek Majchrowski, pomysł został zaakceptowany jednak dopiero teraz, ponieważ nazywanie ulic, placów i parków nazwiskami osób zmarłych jest możliwe dopiero po upływie określonego czasu od ich śmierci.
Zespół ds. Nazewnictwa Komisji Kultury, Promocji i Ochrony Zabytków Rady Miasta Krakowa zaakceptował propozycję prezydenta Jacka Majchrowskiego w sprawie nazwania jednej z krakowskich ulic im. Marka Grechuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami będzie to możliwe dopiero po upływie dwóch lat od śmierci artysty. na razie ulica została wpisana do „Banku Nazw” - propozycji oczekujących na realizację.
Od 20 listopada do końca grudnia w Galerii Podróżników Nowohuckiego Centrum Kultury będzie można oglądać wystawę pt. „Był kiedyś inny Rynek Krakowski”. Ekspozycję tworzą zdjęcia, których tematem jest dawny wygląd krakowskiego Rynku. Fotografie, pochodzące ze zbiorów Uniwersytetu Jagiellońskiego, powstały w latach 1900-1939.
Przy Bibliotece jagiellońskiej w Krakowie rozpoczęła działalność Klinika Papieru – instytucja, której celem jest odkwaszanie bezcennych zbiorów bibliotecznych Jagiellonki. Papier wyprodukowany w ciągu ostatnich 150 lat posiada odczyn kwasowy, co skraca życie książek.