Jak nie dać się okraść? Jak zabezpieczyć swoje mieszkanie? Jak bezpiecznie i sprawnie poruszać się w okolicach cmentarzy? Policja przedstawia kilka porad związanych z bezpieczeństwem podczas zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych.
Łupem kieszonkowców najczęściej padają portfele, a w nich dowody osobiste i prawa jazdy, które mogą potem zostać wykorzystane do celów przestępczych. W II kwartale 2010 roku udaremniono ponad 1.720 prób wyłudzenia kredytów przez osoby posługujące się kradzionymi dokumentami tożsamości, na łączną kwotę ponad 71 milionów złotych. W analogicznym okresie ubiegłego roku oszuści próbowali wyłudzić 76 milionów – wynika z „Raportu o dokumentach infoDOK” przygotowanego przez Związek Banków Polskich.
W ręce katowickiej policji wpadł nietypowy opryszek - 50-letni Roman F., czyli jak nazwali go stróże prawa człowiek-pająk. Wspinaczka "spidermana" na siódme piętro jednego z bloków na katowickim osiedlu Tysiąclecia i włamanie do mieszkania zakończyła się fiaskiem. Mężczyzna wychdząc z okradzionego mieszkania z łupem wartym kilka tysięcy złotych, wpadł wprost na policjanów.
Do najczęściej kradzionych w Polsce samochodów należą "seniorzy" rodzimej motoryzacji, czyli Fiat Cinquecento oraz 126p - wynika z zestawienia opracowanego przez Instytut Samar. W opracowaniu liczba skradzionych egzemplarzy zestawiona została z liczbą aut zarejestrowanych w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat, tak aby wskazać modele aut, które częściej padają łupem złodziei.
Ponad 500 złotych ukradły w Warszawie z puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariuszki w wieku od 12 do 13 lat kwestujące na rzecz WOŚP - informuje Policja. Sześć dziewczynek, które w trakcie kwestowania wyjmowały pieniądze z puszek przyznało się do kradzieży. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy.
Gwiazda Johna Lennona na Walk of Fame w Hollywood znikła w niewyjaśnionych okolicznościach.
Gotówka, alkohol, a nawet markowe kremy to tylko niektóre z najpopularniejszych łupów polskich włamywaczy. Eksperci Ergo Hestii sprawdzili, jakie rzeczy są najczęściej kradzione z naszych domów i mieszkań.
Policja lubuska ostrzega mieszkańców województwa - zwłaszcza tych najstarszych - przed wpuszczaniem do domu obcych ludzi. Na terenie lubuskiego pojawili się ostatnio oszuści podszywający się pod pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia.
W I półroczu tego roku spadla liczba wszczętych postępowań o przestępstwa kryminalne przy jednoczesnym wzroście wykrywalności. Zmniejszyła się także liczba wypadków drogowych.
Coraz poważniejszym problemem w szpitalach stają się drobne kradzieże. Z problemem tym szpitale sobie nie radzą, a złodzieje okradają zarówno pacjentów, jak i lekarzy - pisze Dziennik Łódzki.
Zbliżające się święta Wielkanocne to czas, kiedy część z nas wyjedzie do swoich rodzin. Wybieramy się w dalekie trasy samochodem, długie podróże pociągiem i na kilka dni pozostawiamy nasze mieszkania bez opieki. Najbliższe dni to także czas zakupów i świątecznych przygotowań, bądźmy więc w tych dniach ostrożni, przestrzegają policjanci.
Okres przedświąteczny to czas zakupów, wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamieszania. W tych dniach ciągłego pośpiechu pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja, dlatego też nie dajmy mu żadnych szans.
Starsi obywatele Japonii coraz częściej popełniają drobne przestępstwa, dokonują kradzieży kieszonkowych i kradzieży w sklepach, wynika z raportu japońskiego Ministerstwa Sprawiedliwości.
Co roku przed zbliżającym się Świętem Zmarłych policja organizuje ogólnopolską akcję Znicz. O bezpieczeństwo pieszych i kierowców zadba w tym roku ponad 10 tysięcy policjantów. Funkcjonariusze apelują nie tylko o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i cmentarzach, ale także o zabezpieczenie przed włamaniem pozostawionych bez dozoru domów i mieszkań.
Związek Banków Polskich jako reprezentant sektora bankowego, przy wsparciu Policji, rozpoczyna kampanię edukacyjną dotyczącą możliwości zastrzegania utraconych dokumentów tożsamości w bankach. Już dziś każdy może poinformować o zagubionych bądź skradzionych dokumentach już nie tylko będąc klientem konkretnego banku. Coraz więcej banków umożliwia zastrzeganie dokumentów także tym, którzy na co dzień nie korzystają z ich usług.