W Bossier w Luizjanie specjalne oddziały policji dostarczają starszym obywatelom wentylatory i podstawowe produkty medyczne. Wszystko po to, by seniorzy mogli jak najłagodniej przetrwać upalne dni i mieć pod ręką, bez wychodzenia z domu, najpotrzebniejsze leki.
Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, że nawet we własnych domach, bez wychodzenia na słońce, seniorzy są narażeni na przegrzanie. Zbyt wysoka temperatura może być przyczyną wielu schorzeń wywołanych zaburzeniami ośrodka termoregulacji organizmu.
W ten weekend Zachodnie Michigan nawiedzi największa w tym roku fala upałów. Wysokie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla ludzi starszych i dlatego niektóre lokalne organizacje postanowiły pomóc seniorom przetrwać ów niebezpieczny okres.
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, upały będą trwać nadal, co najmniej do 15 lipca. Jak mówi profesor Halina Lorenc z IMGW -"Takie upały to nic dziwnego gdyż klimat w Polsce stopniowo się ociepla, a od 1992 roku w lecie upały są coraz większe i dłuższe."- i dodaje - "Tegoroczne upały odczuwamy bardziej intensywnie dlatego, że w maju i czerwcu było chłodno."
Badania tureckich naukowców wykazują, że leczenie raloksifenem (preparat powstrzymujący niszczenie kości) redukuje zaburzenia rytmu serca u starszych kobiet cierpiących na osteoporozę. Lek ten, może pozytywne wpływać na osoby cierpiące na choroby układu krążenia lub znajdujące się w grupie wysokiego ryzyka, twierdzą lekarze z uniwersyteckiego szpitala Dokuz Eylul.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem