Zawarta w kawie kofeina może pomóc małym naczyniom krwionośnym lepiej pracować, mówią eksperci.
Nie ma różnicy w skuteczności dwóch najczęściej stosowanych metod podawania leków podczas zatrzymania akcji serca poza szpitalem.
Terapia za pomocą masażu poprawia ogólny przepływ krwi i łagodzi ból mięśni po ćwiczeniach, mówią eksperci z University of Illinois w Chicago.
Nasz mózg lubi wysiłek fizyczny, dzięki niemu jest sprawniejszy. Okazuje się, że nawet krótka aktywność, np. trwająca 10 minut, poprawia działanie umysłu.
Każdego lata tysiące ludzi umiera z powodu gorąca. Niemal w każdym przypadku można było uniknąć tragedii, gdyby wiedza o tym, jak zachowywać się w okresie upałów, była powszechna. Dla osób powyżej 60 roku życia letni skwar to sygnał alarmowy, aby zmienić codzienne nawyki.
Grzybica to jedna z najczęstszch chorób paznokci, ale nie każdy problem z paznokciami jest spowodowany przez grzyby, pewne inne zaburzenia dają podobne objawy, np. łuszczyca. Trzeba skonsultować się z lekarzem i nie leczyć się na własną rękę - stosowanie środków na grzybicę, podczas gdy w istocie obecna jest inna choroba, może pogorszyć objawy.
Rozmaryn (Rosmarinus officinalis) jest powszechną zimozieloną rośliną uprawiana w wielu różnych częściach świata. Od wieków wykorzystuje się go do celów medycznych. Tradycyjnie stosuje się go kolkę, stres, czy problemy z oddychaniem. Sprawdź, kiedy sięgać po to popularne zioło.
Bywa nazywany rosyjskim ananasem, złotem Syberii czy cierniem morskim. Rokitnik zwyczajny, bo o nim mowa, to roślina, która uważana jest za jedną z najbardziej wartościowych na świecie. A wszystko za sprawą jego zdrowotnych i odżywczych zastosowań.
Nadchodzi lato i - mimo, że na razie pogoda nas nie rozpieszcza - nadchodzą naprawdę gorące miesiące. Długie jasne dni sprzyjają wieczornym spacerom, a pogodne weekendy nie mogą utrzymać nas w domu. Są jednak i tacy, którzy choć cieszą się z wiosny i nadchodzącego lata odczuwają, szczególnie podczas stania lub siedzenia dotkliwy ból nóg towarzyszący upałom.
Wszyscy znamy imbir. Jako przyprawa, ceniony jest przede wszystkim w kuchni chińskiej i indyjskiej. Do Europy trafił wraz z innymi korzennymi przyprawami, tu używano go także jak lekarstwo.
Niestrawność, pieczenie oczu, ból głowy, pleców czy opuchnięte nogi to dolegliwości, które są codziennością dla wielu pracowników biurowych. Godziny spędzane w pozycji siedzącej, praca przed ekranem komputera i nieregularnie spożywane posiłki nie pozostają bez wpływu na zdrowie. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby nie dopadły nas „choroby zza biurka”?
Im dłużej pozostaje się aktywnym fizycznie, tym dłużej można prowadzić przyjemne i produktywne życie. Intensywne ćwiczenia mogą mieć szkodliwy wpływ na kości, stawy i mięśnie u osób po pięćdziesiątce, dlatego pływanie jest idealnym sposobem dla seniorów na zachowanie formy i dobrego samopoczucia. Z tego powodu powinno stać się ich hobby.
Chrapanie to problem, z którym boryka się wiele osób. Nie dość, że przypadłość ta źle wpływa na zdrowie, to irytujące dźwięki sprawiają, że cierpi również twój partner. Jak można temu zaradzić?
Zażywanie wyciągu z drzewa oliwnego (olea europaea) może zmniejszyć poziom cholesterolu oraz zniwelować zbyt wysokie ciśnienie.
Niewielu z nas wie, co to jest amarantus i dlaczego tak naprawdę jest ważny. A szkoda, gdyż jest to roślina cenna i użyteczna, o bardzo szerokim zakresie zastosowań. Amarantus to roślina nazywana często zbożem XXI wieku, chociaż znana była dobrze już Majom i innym rdzennym mieszkańcom Ameryki, gdzie stanowiła jedną z najważniejszych spożywczych roślin uprawnych obok kukurydzy, ziemniaka i fasoli. Współczesne badania dowodzą, że amarantus jest wskazany dla osób cierpiących na nadciśnienie i chorobę wieńcową.