Wielu z nas myśli, że koty najchętniej wylegują się na słońcu i są raczej nieskore do ruchu - nic bardziej mylnego! Zwierzaki te z zapałem uganiają się za piłeczkami, myszkami czy sznurkami. Tylko my, właściciele, możemy sprawić, że wspólna rozrywka okaże się niezapomnianą frajdą. Jakie zabawy są najciekawsze dla naszego pupila oraz jakich zabawek używać?
Nawet najbardziej przyjazne schronisko nie zastąpi zwierzęciu domu. Małe i duże, młodsze i starsze, gładkie i kudłate, energiczne i spokojne… wszystkie czekają na drugą szansę. Adoptując psa lub kota, dajemy im nadzieję na nowe, lepsze życie. Zyskujemy też nowego przyjaciela na lata.
Walizki już prawie spakowane, hotel zarezerwowany, bilety kupione - czas rozpocząć wyczekiwane wakacje! Pozostaje tylko jedno pytanie - co zrobić z naszym domowym pupilem? Zabrać ze sobą czy zostawić pod opieką kogoś zaufanego? Jak podróżować ze zwierzakiem? Prezentujemy kilka sprawdzonych pomysłów.
Nie taki kot straszny jak go rysują, a opieka nad nim nie jest trudna, kosztowna i pracochłonna. Obalamy mity i rozwiewamy pojawiające się najczęściej obawy, powstrzymujące osoby starsze przed przygarnięciem kota pod swój dach.
Rusza druga edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Nakarm zwierzaka ze schroniska!”. Akcja, której celem jest pozyskanie finansowego wsparcia dla schronisk i fundacji pro-zwierzęcych z całej Polski, startuje już w poniedziałek, 27 czerwca.
Niektórzy z nas często tak samo nie mogą jak i nie chcą zostawiać swoich czworonożnych podopiecznych na głowie rodziny, czy przyjaciół lub też boją się pozostawiać je w zwierzęcych hotelach. Przy niedalekich podróżach, zwłaszcza samochodem, zabranie psa na wyprawę nie powinno stanowić problemu. Które z państw Europy oraz rejonów Polski, są najbardziej przyjazne dla podróżujących ze zwierzakiem?
Pozbawione domu, wyrzucone jak niepotrzebne meble. Starsze, często chorujące i zaniedbane. Zawsze zdezorientowane nagłą zmianą losu i całkowicie nieradzące sobie na ulicy. Trafiają do schronisk czy pod opiekę instytucji zajmujących się zwierzętami i… czekają. Na swojego człowieka, na dom, czasem po prostu na możliwość „dożycia” swoich dni w spokoju i miłości, na którą zasługują. „Nieadoptowalne” zwierzęta.
Grypa jest powszechnym problemem o tej porze roku. Wywołuje różne nieprzyjemne objawy i wyłącza nas z normalnego życia. Okazuje się, że nie tylko my na nią chorujemy, nasze czworonogi także mogą się z nią zmagać.
Nasze domowe zwierzęta stają wręcz cześcią rodziny i bardzo się do nich przywiązujemy - tak bardzo, że ich śmierć możemy przeżywać równie silnie jak śmierć bliskiej osoby.
Trwa akcja stowarzyszenia Stowarzyszenia Empatia "Nie strzelam w Sylwestra!", mająca na celu promocję rezygnowania z sylwestrowych fajerwerków, w celu minimalizacji niekorzystnego wpływu hałasu na zwierzęta - zarówno domowe jak i te dziko żyjące.
Nasze zwierzaki także doświadczają procesu starzenia się i - podobnie jak ludzie - muszą zmierzyć się z określonymi problemami zdrowotnymi. Właściciele psów i kotów mogą im ułatwić ten okres i sprawić, że nie będzie tak uciążliwy. Warto po prostu zaczerpnąć informacji i przestrzegać pewnych zasad. Przejrzyj tych osiem wskazówek.
Koniec wakacji oznacza, że w schroniskach i przytuliskach dla zwierząt przebywa wiele wystraszonych, zdezorientowanych i zestresowanych zwierzaków. Ostatnie tygodnie pokazały, że wiele osób traktuje schronisko jako właściwe miejsce na pozostawienie tam dotychczasowego ulubieńca. Jako takie zwierzęce "okno życia".
Tę historię poznała cała Wielka Brytania i nie tylko. Kot Bob, typowy uliczny włóczykij, najpierw odmienił życie pewnemu londyńczykowi, potem stał się gwiazdą książki i telewizji. Teraz czeka na swój film.
W 2007 roku londyński muzyk uliczny na detoksie na wycieraczce sąsiadów znajduje... przyjaciela. Rudego, futrzastego i opiekuńczego. „Bob był najlepszą rzeczą jak przytrafiła mi się w życiu” - pisze Bowen o swoim kocie.
W czasie upałów cierpią nie tylko ludzie ale także psy, koty i inne zwierzęta. Jeśli zostawiamy je na dłłużej same w domu, trzeba zadbać o dostęp do chłodniejszych pomieszczeń. Gdy zabieramy zwierzę ze sobą, nigdy nie zostawiajmy go w zamkniętym samochodzie. To podstawowe, ale nie jedyne zasady postępowania z domowym zwierzęciem w lecie.