Ałun to naturalny kryształ znany już w starożytności głównie ze swoich właściwości antyseptycznych. Ałun stosowano jako kosmetyk do ochrony przed nieprzyjemnym zapachem, ale również do celów leczniczych.
Marnowanie jedzenia to problem współczesnej cywilizacji. Często nie mamy pomysłu, co zrobić z resztkami po posiłku. Podobnie jest z fusami lub torebkami po herbacie. Wbrew pozorom nieprzydatne resztki mogą mieć swoje kolejne zastosowanie. Można na przykład ponownie zaparzyć liście zielonej herbaty, które nie tracą swoich właściwości po pierwszym zaparzeniu. Co ciekawe Chińczycy używają pierwszego naparu tylko do przepłukania dzbanka, dopiero drugi i trzeci wykorzystują do picia.
Odprężające kąpiele, nawilżające maseczki na twarz czy kompresy na oczy – sposobów na kosmetyczne wykorzystanie zielonej herbaty jest wiele. Warto wiedzieć, że ten napój nie tylko dobrze smakuje, ale także zbawiennie wpływa na urodę.
Wydzielanie potu wraz z mechanizmem rozszerzania skórnych naczyń krwionośnych, stanowią system schładzania organizmu, odpowiadając tym samym za termoregulację. Niewielkie wydzielanie potu w obrębie dołów pachowych, może zostać skutecznie zahamowane przez dostępne w drogeriach antyperspiranty. Różnica pomiędzy kosmetykami, a produktami dostępnymi w aptekach dotyczy składu chemicznego – stężenia (co związane jest ze skutecznością), obecnością substancji mogących u niektórych osób wywołać alergię kontaktową tj. np.: substancje zapachowe, konserwanty. Stąd też osoby z nadmiernym problemem pocenia oraz tendencją do alergii, powinny sięgać po produkty dostępne w aptekach.
Bazy stosowane pod podkład czy cienie do powiek pojawiły się w naszych sklepach stosunkowo niedawno. W tej chwili ma je w swojej ofercie większość firm produkujących kosmetyki, nie są już więc tak drogie, a naprawdę warte uwagi.
Przyjęło się sądzić, że produkty naturalne są zdrowsze od tych wyprodukowanych syntetycznie. W przypadku kosmetyków niekiedy trudno odróżnić te rzeczywiście bogate w składniki naturalne, od tych, których jedynie etykiety obiecują naturalność.
Nie trzeba do niej nikogo przekonywać, nie tylko świetnie smakuje, ale i sądzi się, że ma dodatni wpływ na wygląd. Czekolada coraz powszechniej stanowi składnik produktów kosmetycznych.