Czasem warto zapomnieć o kurtazji i powiedzieć, co się myśli, dzięki temu osłabnie odczuwany stres.
Duże ilości kortyzolu, hormonu, który jest wytwarzany przez organizm, gdy odczuwa się stres, są szkodliwe dla zębów i dziąseł.
Stres może dać się we znaki, jego skutki to m. in.: bezsenne noce, kłopoty z koncentracją, ciągły lęk, problemy z codziennymi obowiązkami. Nie da się całkowicie uniknąć stresujących zdarzeń, ale można znacznie osłabić reakcje na nie chroniąc tym samym swoje zdrowie - niezawodnym sposobem jest przyjaźń.
Codzienność dostarcza bodźców stresowych o różnej sile, więc wraz z upływem lat każdy znajduje własny sposób na odpowiednią na nie reakcję. Bez wątpienia pomaga wypracowanie pewnego dystansu i umiejętność relaksowania się. Okazuje się, że pomocna może być również modlitwa i medytacja. Już dwadzieścia minut takiej kontemplacji daje bardzo dobre skutki.
Śmiech to świetne lekarstwo. Nie tylko poprawia nastrój, ale ma też realny wpływ na zdrowie fizyczne.
To, co sami o sobie myślimy, przekłada sięna stan naszego zdrowia - gdy mamy do samych siebie szacunek i dobrze o sobie myślimy, naprawdę lepiej czujemy się nie tylko psychicznie, ale i fizycznie.
Otyłość i cukrzyca typu 2 są ze sobą powiązane. Okazuje się, że mogą być skutecznie leczone przy udziale tzw. brązowego tłuszczu.
Bezskutecznie starasz się zrzucić wagę? Wydaje ci się, że przestrzegasz zasad zdrowego żywienia, ale mimo to nie udaje ci się odchudzić? Być może za ten stan rzeczy odpowiadają inne czynniki i pomimo wysiłków, nie uzyskujesz spodziewanych efektów, bo nie bierzesz pod uwagę nieco mniej znanych uwarunkowań całego procesu.
Jeśli masz problemy ze zrzuceniem wagi, możesz to „zawdzięczać" stresowi oraz tłuste posiłki.
Podwyższony poziom hormonów stresu, jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas, może prowadzić do znacznego osłabienia pamięci krótkotrwałej u osób starszych.
Nowe badania wykazały, że medytacja przez zaledwie 25 minut dziennie przez trzy kolejne dni może istotnie zmniejszyć stres psychiczny.
Istnieje związek pomiędzy poziomem hormonu stresu i osłabieniem pamięci krótkoterwałej u osób w wieku powyżej 65 lat, informują uczeni z University of Iowa.
Szacuje się, że nawet trzy czwarte wizyt lekarskich związanych z dolegliwościami spowodowanymi stresem. Okazuje się, że współcześnie jest jedną z najpowszechniejszych przypadłości, która wywołuje szereg poważnych problemów ze zdrowiem.
Można wskazać wiele powodów, dla których przybiera się na wadze. Przyczynami tego jest nie tylko niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej. Okazuje się, że czynników odpowiedzialnych za problemy ze schudnięciem jest o wiele więcej, czasem zupełnie to zupełnie niespodziewane determinanty.
Ze stresem można sobie radzić na różne sposoby. Jednym z nich jest dostarczenie sobie składników, które pomogą organizmowi w ograniczeniu jego odczuwania i osłabianiu jego skutków. Szczególnie polecane są wymienione niżej produkty.