Warto nauczyć się osłabiać stres, w innym przypadku może "przejąć kontrolę" nad naszym życiem, doprowadzając do depresji.
Młodzi ludzie cechują się silniejszą odpowiedzią immunologiczną na utratę ukochanej osoby, wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Birmingham.
Ludzie, którzy cierpią na długotrwały stres, mogą być też bardziej podatni na otyłość, wynika z badań przeprowadzonych na Univeristy College London.
Jeśli masz kłopoty ze snem po operacji pomostowania aortalno-wieńcowego, pomóc mogą poranne spacery.
Kawa zawiera wiele prozdrowotnie działających związków i badania pokazały, że może pomóc w ochronie przed wieloma chorobami, w tym przed demencją, cukrzycą, czy różnymi nowotworami. Czy jednak picie kawy przed śniadaniem jest dobrym pomysłem?
Nowe badanie, że kiedy ludzie starsi idą spać samotni, smutni lub przytłoczeni, następnego ranka mają podwyższony poziom kortyzolu, hormonu stresu.
Chorzy na Covid-19 pacjenci z bardzo wysokim poziomem tzw. „hormonu stresu", tj. kortyzolu, częściej doświadczają nasilenia obajwów i śmierci,
Pozostawanie w długotrwałym małżeństwie ma wpływ na hormony w taki sposób, że zmniejsza stres. Właściwie nie ma znaczenia, czy chodzi o małżeństwo czy oddany zwiazek, o ile relacja jest bliska i trwa jakiś czas, mówią uczeni z University of Chicago.
Jaki jest sekret szczęśliwego związku? To jeden z hormonów sprawia, że jest się bardziej wyrozumiałym i pozytywnie nastawionym wobec partnera.
Opieka nad psem czy kotem to duża odpowiedzialność, ale - potwierdzi to każdy właściciel zwierzaka - daje dużo radości i poprawia nastrój. Także naukowo wykazano, że posiadanie jakiegoś czworonoga zmniejsza stres i wspiera zdrowie psychiczne.
Szwedzcy badacze odkryli, że nasze czworonogi mogą odczuwać podobny poziom stresu do tego, jakiego my doświadczamy.
Nowy test, który można wykonać w domu, daje obiektywne informacje o poziomie doświadczanego stresu.
Stres odczuwany w dzieciństwie może zmienić gospodarkę hormonalną w wieku dorosłym. Naukowcy z University of Minnesota w Minneapolis odkryli, że napięcia emocjonalne doświadczane w pierwszych latach życia mogą negatywnie wpływać na sposób reagowania na stres po kilku dekadach.
Co mają hormony do problemu łysienia? Więcej, niż myślisz. W zależności od tego, jak pracują, włosy będą gęste i zdrowie lub - łamliwe i mocno przerzedzone. Testosteron, estrogen, tyroksyna – na to tylko niektóre z hormonów, których wpływ szybko odbije się na wyglądzie twojej czupryny.
Stres może przysporzyć nam wielu problemów, w tym kłopotów z trawieniem, zaburzeń snu, czy bólu głowy, jest też pośrednią przyczyną przybierania na wadze. Sprawdź, dlaczego.