Skrzykujący sąsiadów do wspólnego porządkowania rabatek przed blokiem czy występujący na sesji Rady Miasta w obronie miejsc parkingowych? A może jedno i drugie? Kim dziś jest i czym się zajmuje aktywny obywatelsko senior? Jakie ma potrzeby, a jakie możliwości? Co możemy zrobić, żeby go wesprzeć i czy chcemy go wspierać?
23 września 2014 r. w Filii Centrum Kultury Wilanów odbędzie się konferencja „STOP przemocy wobec Kobiet, STOP przemocy wobec Osób Starszych”. Projekt, realizowany przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”, został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
57 prelegentów, prawie 600 uczestników z ponad 20 krajów. W dniach 20-21 września już po raz szósty Warszawa gości ekspertów z całej Europy, zajmujących się tematyką korzystania z Internetu przez najmłodszych. Okazją do spotkania przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości oraz dostawców usług i treści internetowych jest VI Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. Organizatorami konferencji są Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, Fundacja Dzieci Niczyje oraz niemieckie konsorcjum klicksafe.
1- go października 2007 roku w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbędzie się konferencja „Wizerunek osób starszych w mediach”. Przedsięwzięcie ma na celu przestawienie nowatorskiego raportu podsumowującego miesięczne obserwacje prasy, radia i telewizji w zakresie wizerunku starości i osób starszych w mediach. Konferencji patronuje portal Senior.pl.
Pod patronatem Prezydenta RP, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Rektora Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęła się 25 września międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona osobie Redaktora paryskiej "Kultury" Jerzego Giedroycia.
W dniach od 29 czerwca do 1 lipca w Paryżu, odbędzie się już po raz 16 Europejska Konferencja na temat Alzheimera. Tematem organizowanego przez French Alzheimer Association i Alzheimer Europe międzynarodowego spotkania jest "Alzheimer 100 lat później", czyli spojrzenie na tę chorobę z perspektywy minionego wieku, po 100 latach od oficjalnego przedstawienia objawów i przebiegu demencji przez samego jej odkrywcę, Aloisa Alzheimera.
Uniwersytet Szczeciński jest organizatorem dwudniowej (9-10 maja 2006r.), międzynarodowej konferencji pt. "Humanistyka wobec starości". Spotkanie dotyczy problemów związanych ze starzeniem się i sytuacją seniora w Polsce i za granicą.