Omawianie problemów jest dla mężczyzn bezcelowe, wnioskują psychologowie. Uczeni z University of Missouri postanowili przeprowadzić badania na temat tej rozpowszechnionej opinii.
Pomimo systematycznie rosnącej liczby seniorów mających dostęp do internetu, tylko 11 procent Polaków powyżej 65. roku życia korzysta z dobrodziejstw sieci – wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS. Okazuje się, iż jest to jeden z najniższych wyników wszystkich grup wiekowych w kraju. Jak przekonać seniorów do aktywności w internecie?
Jakie dźwięki można wydobyć ze szklanek z wodą? Gdzie znaleźć internetową mapę nieba? Jakie rozwiązania technologiczne sprawiają, że w Internecie można surfować nawet w... rękawicach bokserskich? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, poznają mieszkańcy całej Polski, którzy wezmą udział w ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem 2013". Dzięki niej przekonają się, jakie możliwości dają nowoczesne technologie, co można znaleźć w Internecie i dlaczego warto z niego korzystać.
Liczba seniorów korzystających z internetu systematycznie rośnie. Jakie strony odwiedzają najchętniej babcie, a które serwisy interesują dziadków? Chociaż w przestrzeni wirtualnej nadal dominują młodzi, dynamiczny wzrost udziału starszych to widoczny (i pozytywny) efekt starzenia się społeczeństwa.
Jazda na rowerze jest w Polsce popularna mimo źle ocenianej infrastruktury rowerowej, braku poczucia bezpieczeństwa na naszych drogach oraz licznych innych kłopotów, na jakie skarżą się rowerzyści – wynika z sondażu CBOS. Na wsiach rower służy głównie jako środek transportu, w dużych miastach rower częściej służy do rekreacji.
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę“ rozpoczyna nabór do projektu Szkoła SuperBabci i SuperDziadka. To szansa na wzbogacenie wiedzy i umiejętności, sprzyjających prawidłowemu rozwojowi naszych wnuków.
Asertywność to umiejętność wyznaczania i egzekwowania swoich granic. Dzięki niej zwiększysz szacunek do samego siebie, a także będziesz budować trwałe i satysfakcjonujące relacje ze współpracownikami, przełożonymi i osobami bliskimi. Jak asertywnie odmawiać, prosić, wyrażać swoje zdanie, przyjmować pochwały oraz krytykę innych osób?
W dniu Wszystkich Świętych a gdzieniegdzie także w dniach poprzedzających go i następnych rejony wielu polskich cmentarzy objęte zostaną specjalną organizacją komunikacji miejskiej. Władze samorządowe zachęcają do korzystania z transportu zbiorowego w celu dotarcia do nekropolii. Przypominają, że zwłaszcza w dużych miastach osoby które zdecydują się na korzystanie z własnego pojazdu narażone będą na poruszanie się w wielokilometrowych korkach, bez możliwości zaparkowania w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza.
Nie wiesz jak przeprowadzić trudną rozmowę? Przerasta Cię perspektywa życia po rozwodzie? Cierpisz z powodu braku porozumienia ze swoim otoczeniem? To typowe sytuacje, w których pomóc może mediator, czyli bezstronna osoba zarządzająca konfliktem.
Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza wrocławskich seniorów na szkolenie z zakresu obsługi automatów biletowych. Warsztaty które będą kontynuowane w okresie wakacyjnym zainicjowała Wrocławska Rada ds. Seniorów.
Joe Navarro odszyfrowywaniem komunikatów pozasłownych zajął się już w dzieciństwie. Jako ośmiolatek wraz z rodzicami wyemigrował z Kuby do USA. Ponieważ z początku nie znał języka angielskiego, o tym, co próbowali mu przekazać jego koledzy i nauczyciele, zaczął wnioskować na podstawie ich gestów i zachowań. I choć w końcu opanował język angielski równie biegle jak ojczysty hiszpański, to znajomość języka niewerbalnego okazała się kluczem do jego sukcesu jako agenta FBI. Podczas 25 lat służby Navarro zdemaskował wielu przestępców, w tym szpiegów.
Badania sugerują, że coraz częściej w małżeństwach pojawia się problem braku zrozumienia. Jest on zazwyczaj spowodowany wewnętrznym „zamknięciem" jednego z partnerów.
Polskie miasta coraz częściej są paraliżowane przez korki. Przejezdność nie ulega poprawie, mimo inwestycji i stosunkowo dużych nakładów finansowych. Mieszkańcy niechętnie korzystają z komunikacji miejskiej, bo jest zatłoczona i w dużej części przestarzała - podaje Najwyższa Izba Kontroli.
W tej książce nie chodzi o wszystkich mężczyzn i wszystkie kobiety, nawet jeśli w tekście dla uproszczenia są tak ujmowani. Chodzi oczywiście tylko o część mężczyzn i tę przestrzeń w relacjach z nimi, w której zarówno mężczyzna, jak i kobieta mogą prowadzić ciekawe rozmowy o pracy i zajęciach dodatkowych, urlopie i sporcie, komputerze i samochodach, muzyce i technice, polityce i gospodarce, nauce i celach na przyszłość, jak i na wiele innych tematów.
Tweetujemy, mailujemy, czatujemy, ale czy ktokolwiek słucha? Potrzebujemy ożywienia ginącej sztuki konwersacji. Powinniśmy porozmawiać, alarmują eksperci. Co się stało z rozmową w starym, dobrym stylu?