Internet jest już niemal w każdym domu. To popularne narzędzie pozwala nie tylko szybko komunikować się z innymi użytkownikami sieci, ale również stanowi główne źródło informacji, wirtualną rzeczywistość, w której możesz zarządzać swoim kontem bankowym, robić zakupy, a nawet konsultować się z lekarzem.
Starsi ludzie lepiej radzą sobie z komputerem, jeśli ikony, linki i nagłówki powiększają się, gdy najedzie się na nie kursorem.
Komputery obecne są niemal we wszystkich dziedzinach naszego życia, ułatwiają nam pracę, dostarczają informacji, umożliwiają szybką komunikację. Niestety zbyt długie wpatrywanie się w ekran monitora nie sprzyja dobremu samopoczuciu.
Już raz odchodził, w 2000 roku Bill Gates zrezygnował z pełnienia funkcji kierowniczej w Microsofcie, aby mieć więcej czasu na działalność charytatywną. Tym razem jednak ma to być pełna emerytura, miliarder na dobre rozstaje się z firmą.
Każdego lata nad naszym krajem przechodzą dość gwałtowne burze, ulewne deszcze, a w południowej Polsce nierzadko gradobicie, zjawiska te mogą spowodować poważne straty wśród użytkowników sprzętu komputerowego. Eksperci doradzają m.in. stosowanie specjalnych listew zasilających do komputerów oraz zrobienie kopii zapasowych danych.
Brytyjski oddział firmy Microsoft opracowuje swój najnowszy produkt - "senior PC", będzie to komputer o czytelnym, łatwym w użytkowaniu interfejsie przeznaczony dla osób starszych.
Kraj Kwitnącej Wiśni. Rynek gier komputerowych przeżywa fascynację „Brain Age” - programem do ćwiczeń intelektualnych na konsolę do gier Nintendo DS - swoistym novum, gdyż „Brain Age” to pozycja skierowana do starszych odbiorców.
Czy granie w gry komputerowe może przyczynić się do poprawy zdrowia? Jak najbardziej. Przekonali się o tym pacjenci jednego z amerykańskich szpitali.
Dużo mówi się o negatywnym wpływie internetu na dzieci i młodzież, faktem jednak jest, że z wirtualnych rozrywek korzystają także starsze pokolenia.
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz UPC Polska zapraszają na debatę „Polscy Seniorzy – jak odnajdują się w świecie nowoczesnych technologii i możliwości komunikacyjnych XXI wieku”, poświęconą tzw. wykluczeniu cyfrowemu osób starszych. Debata odbędzie się 27 września o godzinie 11.00 w Centrum Zielna w Warszawie.
"Dozwolone od lat 50" - pod takim hasłem fundacja Centrum Promocji Kobiet rozpoczęła zapisy do pierwszej edycji bezpłatnych kursów komputerowych dla seniorów "Komputer nie tylko dla wnuka".
Liczba przypadków utraty danych a nawet zniszczenia podzespołów komputerów lawinowo rośnie w czasie letnich miesięcy. Najczęściej straty ponosimy w wyniku wyładowań atmosferycznych, wysokich temperatur, a także zalań spowodowanych intensywnymi deszczami.
Według Głównego Urzędu Statystycznego, w 2006 roku w 45 proc. polskich gospodarstw domowych był komputer, a 36 proc. było wyposażonych w dostęp do Internetu. Ponad 70 proc. posiadało telefon komórkowy, a 34 proc. telewizję kablową.
Połowa dorosłych Polaków (51 proc.) ma w swoim gospodarstwie domowym komputer osobisty. Dostęp do internetu w domu ma dwie piąte ogółu ankietowanych (40 proc.), czyli większość posiadaczy komputerów osobistych. Niestety najstarsi posiadacze komputerów najrzadziej ich używają – wynika z badań CBOS.
Popularność kursów komputerowych dla seniorów rośnie, nie tylko młodzi mają zapał do poznania nowinek technicznych i korzystania z dobrodziejstw współczesnego świata. W darmowym kursie komputerowym zorganizowanym w Bydgoszczy wzięło m. in. udział małżeństwo w wieku 75 lat - informuje Gazeta Pomorska.