W zeszłym roku polska policja odnotowała 6,4 tys. przestępstw komputerowych. Stanowi to 27-procentowy wzrost w porównaniu z 2008 r. Cyberprzestępcy najczęściej atakowali portale aukcyjne.
Polskim rodzinom żyje się obecnie znacznie lepiej niż przed czterema laty. Polacy gromadzą w swoich domach coraz więcej dóbr i przedmiotów stanowiących niekwestionowane udogodnienia cywilizacyjne - wynika z badania CBOS.
Podczas 8-godzinnej pracy przed ekranem komputera, oczy wykonują około 30 tysięcy ruchów. Niestety, akurat ten rodzaj gimnastyki nie wpływa korzystnie stan naszego zdrowia. Wręcz przeciwnie, stanowi duże obciążenie dla mięśni oczu i może prowadzić do poważnych konsekwencji natury medycznej.
W kioskach pojawiło się nowe czasopismo kierowane do dojrzałych użytkowników. Na łamach Komputer Świat Senior można znaleźć informacje oraz porady dotyczące korzystania z komputera i Internetu.
22 marca w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki zostanie otwarta nowoczesna pracownia komputerowa, dostosowana do potrzeb osób niedowidzących i niewidomych, chcących rozwijać swoją wiedzę. Bezpłatna pracownia będzie dostępna nie tylko dla studentów uczelni, ale dla wszystkich osób zainteresowanych korzystaniem z zasobów edukacyjnych WWSI.
Wzrośnie liczba fałszywych antywirusów, botów i trojanów bankowych, a cyberprzestępcy będą doskonalić umiejętności w zakresie inżynierii społecznej w celu oszukiwania swych ofiar.
Strach przed zarażeniem się świńską grypą nie zna granic geograficznych - podobnie jak Internet. Próżno szukać także granic pomysłowości cyberprzestępców, którzy chcąc wykorzystać ogólnoświatową panikę związaną z AH1N1 rozsyłają maile zachęcające do przystąpienia do rządowego programu szczepień.
Nisko latające laptopy, dane utracone podczas pojedynku oraz dyski wykasowane przez glony w oceanie to tylko trzy z dziesięciu najoryginalniejszych przypadków utraty danych w mijającym roku. Specjaliści firmy Kroll Ontrack po raz kolejny przygotowali listę, która wskazuje, w jak zaskakujących okolicznościach użytkownicy komputerów i innego sprzętu elektronicznego na całym świecie tracą najcenniejsze dokumenty, zdjęcia bądź filmy.
Chyba żaden pracownik nie cierpi, kiedy w czasie pracy przełożony patrzy mu na ręce. Tymczasem - od kiedy nastał kryzys, pracodawcy poza cięciem kosztów, szukają sposobów motywowania swoich pracowników i sprawowania ściślejszej kontroli pracy.
Eksperci z Laboratorium PandaLabs przedstawili ranking najbardziej niebezpiecznych zagrożeń komputerowych, które pojawiły się w ciągu 20 lat. Jak wynika z analizy Laboratorium pierwsze wirusy były tworzone, aby rozsławić ich twórców i rozbawić użytkowników.
Internet jest już niemal w każdym domu. To popularne narzędzie pozwala nie tylko szybko komunikować się z innymi użytkownikami sieci, ale również stanowi główne źródło informacji, wirtualną rzeczywistość, w której możesz zarządzać swoim kontem bankowym, robić zakupy, a nawet konsultować się z lekarzem.
Starsi ludzie lepiej radzą sobie z komputerem, jeśli ikony, linki i nagłówki powiększają się, gdy najedzie się na nie kursorem.
Komputery obecne są niemal we wszystkich dziedzinach naszego życia, ułatwiają nam pracę, dostarczają informacji, umożliwiają szybką komunikację. Niestety zbyt długie wpatrywanie się w ekran monitora nie sprzyja dobremu samopoczuciu.
Już raz odchodził, w 2000 roku Bill Gates zrezygnował z pełnienia funkcji kierowniczej w Microsofcie, aby mieć więcej czasu na działalność charytatywną. Tym razem jednak ma to być pełna emerytura, miliarder na dobre rozstaje się z firmą.
Każdego lata nad naszym krajem przechodzą dość gwałtowne burze, ulewne deszcze, a w południowej Polsce nierzadko gradobicie, zjawiska te mogą spowodować poważne straty wśród użytkowników sprzętu komputerowego. Eksperci doradzają m.in. stosowanie specjalnych listew zasilających do komputerów oraz zrobienie kopii zapasowych danych.