Aż 68 Internautów najbardziej obawia się włamań hakerskich do kont online oraz szkodliwych oprogramowań służących kradzieży haseł i poufnych informacji – wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab wraz z B2B International. Na trzecim miejscu uplasowały się zagrożenia finansowe – 63 proc. obawiało się utraty pieniędzy z konta, na czwartym natomiast e-maile i strony phishingowe – kolejne zagrożenie, którego celem są dane uwierzytelniające dostęp do kont.
Coraz więcej osób spędza wiele godzin z rękami na klawiaturze. Okazuje się, że taka pozycja może prowadzić do przewlekłej dolegliwości – zespołu cieśni nadgarstka. Co robić, aby mimo wielogodzinnej pracy przy komputerze utrzymać rękę w jak najlepszej kondycji?
Jeśli często korzystasz ze smartfona lub tabletu, twoja skóra szybciej się zestarzeje.
Dzięki użytkowaniu komputera można osłabić ryzyko demencji nawet o 40 procent.
Bez emocji nie jesteśmy w stanie egzystować w życiu zawodowym. Odczuwamy radość i dumę, gdy odnosimy sukces, a groźba utraty zatrudnienia wywołuje u nas lęk. Zdarza się, że swoje frustracje wyładowujemy na… komputerach. Dlaczego takie zdarzenia mają miejsce? O emocjach w pracy opowiada dr Dorota Szczygieł, psycholog SWPS Sopot, kierownik studiów podyplomowych „Inteligencja emocjonalna w praktyce”.
Trwa pierwsza edycja Akademii Seniora. Chętnych do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych było średnio cztery razy więcej, niż miejsc. Najwięcej osób zgłosiło się we Włocławku. Najstarszy uczetnik ma 79 lat, a średnia wieku wynosi ponad 60 lat.
Nowe urządzenia, nowe media, nowe sposoby komunikacji. Technologia zmienia się coraz szybciej. Podczas gdy młodzi nie mają problemu z okiełznaniem nowinek, to starszym ludziom coraz trudniej nadążyć za tymi innowacjami - taki jest stereotyp. Tymczasem codziennie wielu seniorów odkrywa, jakie możliwości daje obecnie komputer i Internet.
Ruszyła ogólnopolska kampania „Gmina Przyjazna Internautom”, w ramach której wybrane gminy zostaną poddane „wirtualnym metamorfozom”. Co to oznacza w praktyce? Błyskawiczne odpowiedzi na maile, aktualizacje gminnych stron internetowych, dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz szkolenia z obsługi komputera dla seniorów. Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
Laptopy, tablety, smartfony towarzyszą swoim użytkownikom wszędzie, stając się integralną częścią ich codziennego życia. I tak, jak dla niektórych „bycie offline” nie stanowi żadnego problemu, dla innych może być sporym wyzwaniem. Na ratunek „uzależnionym” przychodzą touroperatorzy, który w swoich ofertach proponują wyjazdy gwarantujące wypoczynek od ciągłej obecności w sieci. W grupie ratujących znajdują się również restauratorzy oraz (paradoksalnie) twórcy specjalnych aplikacji.
Jeżeli twój komputer uległ wypadkowi lub awarii pamiętaj, że nie wszystko jeszcze stracone! Specjaliści są w stanie odzyskać dane nawet z najbardziej spektakularnie zniszczonych sprzętów a ich skuteczność ocenia się na około 99%. Najważniejsze jednak to zwrócić się z problemem do fachowca. Samodzielnie podejmowane działania zamiast pomóc mogą zaszkodzić i sprawić, że dane znikną z naszych dysków bezpowrotnie.
Czytanie tekstu z ekranu tabletu lub komputera jest zwykle odczuwane jako męczące, ale w przypadku ludzi starszych monitory mogą wręcz ułatwiać lekturę.
Udając się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych możemy się już nie zetknąć z urzędnikiem czy urzędniczką, ale ze specjalnym automatem. Na razie z takich "automatycznych urzędników" będą mogli skorzystać petenci w pięciu placówkach ZUS w kraju, ale do 17 grudnia urządzenia staną w większości terenowych jednostek Zakładu.
Pracodawcy, poszukując nowych pracowników, stopniowo zwiększają wymagania. Kandydaci szukają więc nowych dróg podniesienia swoich kwalifikacji. Jakie umiejętności są w cenie? Według danych ESKK, Polacy najchętniej sięgają po kursy językowe, zawodowe (m.in. kursy księgowe) oraz – co ciekawe – komputerowe. Umiejętności informatyczne na rodzimym rynku pracy, choć cenione, nie są bowiem aż tak powszechne.
Właściwe dbanie o nasze przenośne komputery (notebooki, netbooki i smartfony) oraz ich prawidłowa konserwacja mają nie tylko znaczenie estetyczne, ale także przedłużają żywotność sprzętu, gdyż ma to związek z prawidłowym funkcjonowaniem systemu informatycznego. Awarie naszych komputerów w wielu przypadkach mogą być spowodowane brakiem właściwej konserwacji sprzętu.
Aż 34 procent użytkowników komputerów używa prymitywnych haseł, które mogą zostać łatwo złamane – wynika z badania przeprowadzonego dla Kaspersky Lab przez firmę O+K Research w 25 krajach na świecie. Złamane lub skradzione hasło może zapewnić cyberprzestępcy dostęp do wszystkich danych użytkownika – począwszy od prywatnych zdjęć, a skończywszy na szczegółach dotyczących karty kredytowej i konta w banku online.