Z Internetu regularnie korzysta dwie trzecie dorosłych Polaków – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Najsilniej o obecności w sieci i wykluczeniu cyfrowym decyduje wiek. Wiek nie tylko różnicuje samą obecność w sieci, ale także sposoby korzystania z niej.
Jedna na trzy osoby dorosłe polskiej populacji w ogóle nie korzysta z sieci. Istnieją dwie przyczyny takiego stanu rzeczy – po pierwsze Internet dociera do niespełna 70 procent gospodarstw domowych, a po drugie po sieci prawie w ogóle nie „surfują” osoby po 50 roku życia.
Akademia Obywateli Trzeciego Wieku po raz drugi zaprasza krakowskich seniorów. W tym roku organizatorzy kładą nacisk na naukę przez doświadczenie – własne i innych. Rekrutacja już trwa, zgłoszenia będą przyjmowane do 22 czerwca lub do wyczerpania limitu miejsc. Wykład inauguracyjny odbędzie się w poniedziałek, 23 czerwca.
Obywatele Unii Europejskiej muszą przygotować się na podniesienie swoich kwalifikacji cyfrowych. Wymusza to na nich rozwój Internetu, który powoli przenika wszystkie dziedziny życia stwarzając nowe zawody i modyfikując stare. Według szacunków Komisji Europejskiej do 2020 r. aż 90 proc. miejsc pracy będzie wymagało e-umiejętności.