Prezydent Warszawy ogłosiła konkurs "Utrzymanie samodzielności żołnierzy biorących udział w Powstaniu Warszawskim" - zwiazany z działaniami na rzecz kombatantów i osób represjonowanych.
Rocznica Powstania Warszawskiego to jeden z najważniejszych dni dla Warszawy. Oficjalne obchody są bardzo uroczyste i odbywają się w wielu punkach miasta, z udziałem najwyższych władz państwowych i miejskich.
Rocznica Powstania Warszawskiego to jeden z najważniejszych dni dla stolicy. Oficjalne obchody są bardzo uroczyste i odbywają się w wielu punkach miasta, z udziałem najwyższych władz państwowych i miejskich.
Z okazji 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego ze specjalnym apelem do warszawiaków zwróciła się Prezydent Warszawy oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich:
10 kwietnia 2010, w katastrofie samolotu prezydenckiego zginęło 96 osób, w tym najważniejsi ludzie w Polsce. Przez cały weekend wszystkie niemal media relacjonowały zdarzenie i przekazywały najnowsze informacje. Pasażerami byli jednak nie tylko osoby z pierwszych stron gazet. Na obchody uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej lecieli także ci, dla których miejsce kaźni polskich oficerów było szczególnie bliskie - kombatanci i członkowie rodzin ofiar katyńskich.
Już po raz drugi warszawscy kombatanci będą mieli możliwość uczestniczenia w wielu wydarzeniach kulturalnych przygotowanych dla nich w ramach akcji „Wrzesień miesiącem dla kombatanta".
W ciągu najbliższych dwóch tygodni przedstawiciele Biura ds. Jeńców Wojennych przy amerykańskim Departamencie Obrony będą poszukiwać w Polsce informacji o kilkunastu amerykańskich żołnierzach. Weterani ci zostali uznani za zaginionych podczas II wojny światowej - informuje serwis ambasady amerykańskiej.
11 lutego w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim podpisano porozumienie dotyczące realizacji programu „Szpitale przyjazne kombatantom". Jego celem jest ułatwienie dostępu do świadczeń medycznych 40 tysiącom mazowieckich kombatantów i osób represjonowanych.
Z okazji 63 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent Lech Kaczyński odznaczył krzyżami kawalerskimi i oficerskimi 32 byłych żołnierzy Armii Krajowej. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 29 lipca w Parku Wolności w Warszawie, obok Muzeum Powstania Warszawskiego.
Coraz częściej zdarza się, że kombatanci represjonowani przez władze komunistyczne żądają odszkodowań dochodząc swych praw w sądzie.
Na pomysł pomocy pieniężnej dla cywilów, którzy stracili wzrok podczas wojny wpadli posłowie Samoobrony. Jeśli ustawa wejdzie w życie, osoby ociemniałe będą dostawać 500 zł miesięcznie – podaje Życie Warszawy.