Jeden z najpopularniejszych napojów na świecie stanowi w wielu miejscach częsty dodatek do posiłków, drinków lub jest wypijany jest ot tak, bez dodatków. Mimo że dietetycy ostrzegają, że najpowszechniejsza forma coli to ogromna dawka cukru, która - przyjmowana regularnie - sprzyja problemom z wagą, produkt może jednak służyć nie tylko do picia...
Czosnek jest naturalnym sojusznikiem w walce z różnymi szkodnikami i stanowi silny naturalny lek na różne dolegliwości. Co prawda jego intensywny zapach bywa dla niektórych trudny do zniesienia, ale korzyści z jego stosowania zarówno w kuchni, jak i szerzej pojętym gospodarstwie domowym są znaczne. Poniżej kilka niezwykłych zastosowań czosnku.
Komary tego lata mocno się rozmnożyły. Przed spotkaniem z nimi nie uchroni nawet ucieczka do pomieszczenia - insekty znajdą drogę przez otwarte okna. Najgorsze jest jednak to, że komary mogą przenosić groźne choroby.
Przyszło już kilka dni temu ale od dziś króluje oficjalnie - o 7:04 słońce weszło w znak Raka, co dało początek astronomicznemu latu, stanowiąc równocześnie moment przesilenia letniego. Najbliższe noce należą do najdłuższych w całym roku, jednak od dziś dnia zacznie ubywać.
Malaria, czyli po polsku zimnica jest ostrą lub przewlekłą chorobą pasożytniczą wywołaną przez pierwotniaka z rodzaju Plasmodium. Wektorem, czyli przenosicielem zarażenia jest samica komara widliszka (Anopheles), którą wyróżnia charakterystyczne ułożenie ciała względem powierzchni skóry w czasie żerowania. Widliszka trzyma odwłok pod kątem 45 stopni do powierzchni skóry, podczas gdy pozostałe komary trzymają go równolegle.
Nieświeże skarpetki – tak, aromat czosnku i cytryny – nie. Tak w skrócie przedstawiają się zapachowe upodobania komarów, które przyciągają lub zniechęcają owady do gryzienia człowieka i wypijania krwi.
Wakacje to nie tylko okres wypoczynku, ale także czas opędzania się od natrętnych owadzich krwiopijców. Jak pokazują statystyki sprzedażowe największej w Polsce drogerii internetowej SuperKoszyk.pl Polacy w tym roku kupili znacznie mniej środków przeciw komarom. Czy możemy zatem sądzić, że komarów jest faktycznie mniej?
Urlop, wakacje czy choćby kilka dni spędzonych z daleka od pracy, zgiełku miasta i trosk dnia codziennego. Większości z nas marzy o lecie, wypoczynku w górach, nad morzem, ale przede wszystkim na świeżym powietrzu. Jesteśmy spragnieni ciepła i słońca, choć to właśnie ono niesie ze sobą wiele zagrożeń dla naszych organizmów. Te ciemne strony lata to przede wszystkim poparzenia skóry, osłabione włosy, opuchnięte nogi, dolegliwości ze strony układu trawiennego spowodowane odmienną dietą, ukąszenia owadów i wiele innych.
Lato jest już coraz bliżej, a wraz z nim słońce, plaża, las, woda i ... komary! Niestety, komary, meszki i kleszcze potrafią zakłócić nawet najbardziej wyczekany urlop. Według badania TNS OBOP co trzeci badany wskazuje gryzące komary jako powód skutecznego popsucia wakacji. Wyższe wskazania uzyskała tylko zła pogoda (72%).
Powódź oraz związana z nią plaga komarów spowodowały 10% wzrost obrotu w aptekach w czerwcu w porównaniu do maja 2010 roku. Sama plaga komarów była wynikiem 138% wzrostu sprzedaży preparatów owadobójczych w stosunku do maja.
Przyjemność płynącą z letniej przygody na łonie natury często skutecznie zakłócają nam mali intruzi - komary. Szczególnie dużo jest ich na terenach wilgotnych, w pobliżu jezior, stawów i rzek, a gdy aura temu sprzyja - także w lasach, parkach i na osiedlowych deptakach.
Wyjeżdżając na wakacje skupiasz się na pakowaniu walizek, planowaniu wycieczek i innych atrakcji, zastanów się również na tym, co możesz zrobić, aby uniknąć częstych podczas urlopu kłopotów zdrowotnych.
Z powodu bardzo ciepłej w tym roku zimy owady mają wyjątkowo sprzyjające warunki do rozwoju. Za pogodowe anomalie zapłacimy plagą meszek, kleszczy i innych owadów, które wylęgły się wcześniej niż zwykle. Bardzo możliwe, że w tym roku owadów będzie znaczne więcej niż w ubiegłym latach - podaje "Gazeta Lubuska".