Prawie trzy czwarte polskich mężczyzn za atrybuty męskości uważa sprawność seksualną oraz sprawność fizyczną. Dla kobiet natomiast to opiekuńczość, szacunek, stabilność materialna i bezpieczeństwo stanowią filary męskości. Niewiele ponad połowa pań wskazuje sprawność seksualną, jako element męskości – różnice w postrzeganiu tej kwestii wyjaśniają eksperci w najnowszym raporcie On Board PR „Zaburzenia seksualne u mężczyzn – obraz problemu oczami kobiet i mężczyzn malowany”.
Ludzkie łzy, pozornie postrzegane jedynie, jako wyraz emocji, zawierają substancje obniżające poziom atrakcyjności seksualnej, pobudzenia oraz poziomu testosteronu u mężczyzn. Prowadzone dotychczas wyłącznie na myszach badania wykazały, że łzy tych gryzoni zawierają sygnały chemiczne lub feromony, wywołujące agresję u myszy płci męskiej, natomiast u myszy płci żeńskiej – przyspieszenie dojrzewania. Okazuje się, że łzy ludzkie, poza rolą wyrażania emocji, wywołują również określone reakcje „behawioralne”.
Podróże kształcą, tak mówi stare polskie powiedzenie. Co prawda na wakacje jest jeszcze za wcześnie, ale wraz z nadejściem wiosny warto poznać kilka kobiecych sekretów z całego świata. Jeśli znasz już wszystkie rodzime rady dotyczące urody, zapraszamy na krótką wycieczkę po najciekawszych zakątkach kobiecego piękna.
Od kilku tygodni w Internecie bije rekordy popularności przedruk z amerykańskiego poradnika idealnej żony z 1955 roku ("The Good Wife's Guide"). Kobiety przekazują sobie linki z prędkością wiatru. Zdziwione, zszokowane, niedowierzające i rozbawione czytają jego fragmenty.
Coraz więcej seniorów jesień wieku wykorzystuje jako drugą młodość. Czas, kiedy dzieci poszły na tzw. „swoje", a wnuków nie trzeba już bawić, seniorzy poświęcają na realizowanie własnych potrzeb i marzeń. Obecne trendy wskazują, że to kobiety w większym stopniu niż mężczyźni przykładają wagę do aktywnego uczestniczenia w życiu codziennym. Seniorki częściej korzystają z wakacyjnych propozycji biur podróży, ofert edukacyjnych (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku) oraz z powodzeniem wykorzystują nowe technologie. Wiele z nich udowadnia, że jesień życia nie musi wcale oznaczać smutku, cierpienia i samotności.
Ona rozmawiając z koleżanką przez godzinę okupuje telefon. On łowiąc ryby z przyjacielem potrafi nie odezwać się ani słowem. Ona ma problem ze znalezieniem drogi na mapie. On, jeśli się zgubi, nigdy się do tego nie przyzna. Mimo, że różnice między kobietami a mężczyznami na pozór wydają się oczywiste, warto bliżej poznać ich przyczyny. 8 marca jest doskonałą okazją aby zastanowić się, w czym tak naprawdę jesteśmy odmienni.
Z życia należy cieszyć się w każdym wieku – radzą specjaliści. Niestety często bywa tak, że wraz z upływem czasu stajemy się coraz mniej towarzyscy, zrezygnujemy z dotychczasowych zainteresowań i pasji.
TNS OBOP przeprowadził badania, które miały pokazać, jaki jest – zdaniem Polaków – prawdziwy mężczyzna. Z odpowiedzi respondentów wyłonił się obraz macho, choć, trzeba przyznać, lekko zmodyfikowany, bardziej wrażliwy niż stereotypowy „100% facet”.
Z badań wynika, że kiedy kobiety wchodzą w okres menopauzalny, ich życie seksualne może ucierpieć. Ponad połowa ankietowanych pań przyznała, iż liczba odbytych przez nie stosunków seksualnych w opisywanym czasie znacząco się zmniejszyła w porównaniu do aktywności seksualnej przejawianej przed menopauzą.
Kobiety, które urodziły się po 31 stycznia 1948 oku i nie osiągnęły ustawowego wieku emerytalnego mogą przejść na wcześniejszą emeryturę po skończeniu 55 lat, jeśli posiadają co najmniej trzydziestoletni okres składkowy i nieskładkowy, bądź jeśli posiadają co najmniej dwudziestoletni okres składkowy i nieskładkowy, a jednocześnie legitymują się zaświadczeniem o całkowitej niezdolności do pracy.
Departament ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej realizuje kampanię „Poszukiwana 45+: rzetelność, zaangażowanie, doświadczenie”. Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny. Cel przedsięwzięcia to zniwelowanie stereotypowego spojrzenia na pracujące kobiety powyżej 45. roku życia. Autorzy mają również nadzieję, że podjęta zostanie dyskusja na temat stopniowego wyrównywania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, a także zapewnienia równego dostępu osób różnej płci do zatrudnienia i kształcenia w starszym wieku.
Program Aktywna Kobieta będzie promował aktywizację zawodową kobiet po pięćdziesiątym roku życia. Na jego realizację Anna Kalata, Minister Pracy i Polityki Społecznej, przeznaczyła 15 milionów złotych, pieniądze zostaną wykorzystane na wdrożenie projektów niwelujących problemy z uzyskaniem, bądź utrzymaniem pracy przez panie mające ponad pięćdziesiąt lat.
Siedemdziesięciodwuletnia Pratibha Patil zostanie najprawdopodobniej 13. prezydentem Indii, po raz pierwszy stanowisko to obejmie kobieta. Kolegium elektorskie głosowało kilka dni temu, do walki wyborczej stanęło tylko dwóch kandydatów. Wyniki zostaną ogłoszone w sobotę.
Komisja Europejska zamierza przedsięwziąć kroki mające na celu walkę z dyskryminacją płacową kobiet, które w krajach Unii Europejskich zarabiają przeciętnie 15% mniej niż mężczyźni. Według statystyk, najbardziej poszkodowane są panie po pięćdziesiątym roku życia. Komisja ostrzega przed łamaniem prawa, za które grozi surowymi karami. Jeśli zaistnieje taka konieczność, w przyszłym roku przedstawione zostaną nowe propozycje legislacyjne.
Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że 30% Polaków prawdziwą miłość kojarzy z zaufaniem i lojalnością, 15% z dążeniem do dobra ukochanej osoby, 14% z szacunkiem, 11% z życiem rodzinnym. Dla niektórych (4%) prawdziwa miłość jest tym samym, co przyjaźń. Zaledwie 2% respondentów wątpi w istnienie uczucia tego rodzaju.