Systemy klimatyzacji i ogrzewania znacząco przyczyniły się do zmniejszenia ilości zgonów związanych z ekstremalnymi temperaturami w Hiszpanii.
W czasie upałów coraz powszechniej chłodzimy pomieszczenia za pomocą klimatyzacji. Niestety, często zapominamy o utrzymywaniu odpowiedniej różnicy temperatur pomiędzy powietrzem w pokoju a tym na zewnątrz. Powinna ona wynosić 6–10°C. Skutkiem jej niezachowania może być szok termiczny, który osłabi nasz organizm. To jednak nie jest jedyne zagrożenie związane z używaniem klimatyzacji. Grozi nam także choroba legionistów.
W sezonie letnim, kiedy temperatura na zewnątrz oscyluje w okolicy 30 stopni Celsjusza, długa podróż samochodem może być męcząca. Podczas wakacyjnych wyjazdów należy przestrzegać kilku istotnych zasad, dzięki którym podróż samochodem będzie komfortowa i bezpieczna.
Zdecydowana większość kierowców nie wyobraża sobie podróży samochodem bez sprawnie działającej klimatyzacji. Nie wszyscy jednak mają świadomość, jak poprawnie o nią dbać i ją serwisować. Eksperci motoryzacyjni ProfiAuto wskazują na co zwrócić uwagę przed wakacyjnym wyjazdem, aby móc w pełni cieszyć się jego pozytywnym klimatem.
Latem jazda samochodem może być niezwykle uciążliwa, nawet w naszym umiarkowanym klimacie. Dlatego coraz więcej osób kupuje auta z zamontowaną klimatyzacją. Pozwala to na znaczne podniesienie komfortu podróżowania. Niestety, jest kilka błędów które popełnia wielu kierowców – nie pozwalają one na pełne wykorzystanie tej funkcji, a także doprowadzają do zwiększenia kosztów, a czasem nawet do uszkodzeń w samochodzie i problemów zdrowotnych.
Kupujemy specjalne pojemniki lub woreczki i dbamy o to, by kostki lody były gotowe na sobotni wieczór do drinków. Latem chętnie dodajemy je niemal do wszystkich napojów. Lód ma jednak o wiele więcej zastosowań - poniżej przedstawiamy listę tych niestandardowych, ale bardzo użytecznych.
Upał doskwiera zwłaszcza osobom pracującym na zewnątrz, ale i pracowników biur trzeba przed nim chronić. Podczas upałów pracodawca ma dodatkowe obowiązki.
Po długiej zimie nadeszły w końcu oczekiwane cieplejsze dni. Dla niektórych wręcz za bardzo. Jak można sobie radzić ze zbyt wysoką temperaturą w mieszkaniach?
Upalne dni lada chwila staną się normą. W czasie wolnym najlepiej poradzić sobie z nimi wybierając się nad jezioro lub na basen. Jednak co w sytuacji, kiedy cały dzień musimy spędzić w nieklimatyzowanym biurze lub mieszkaniu? Pomocne okażą się wentylatory, które w prosty i szybki sposób ułatwią zmagania z dusznymi upałami.
Wśród zakażeń szpitalnych legionella jest zagrożeniem marginalnym, ale w skali kraju jest problemem niedoszacowanym i wymagającym znacznie lepszej diagnostyki. Pojawia się za to od czasu do czasu w prasowych doniesieniach.
Twoje miejsce pracy to duży, nowoczesny budynek? Choć lubisz jego wystrój i przestronność nie czujesz się najlepiej? Możliwe, że nie służy Ci przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu.
Nazwa „suche oko” określa zespół objawów obejmujących m. in. stałe zmęczenie oczu, uczucie piasku pod powiekami, nieostre widzenie. Powodem schorzenia jest niedostateczna ilość łez, bądź ich nieprawidłowych skład. Choroba może być bardzo uciążliwa, przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, obniża jakość życia, utrudnia podejmowane przez chorego codziennie działania.