Deborah Kerr, znana min. z filmów takich jak "Quo vadis" czy "Stąd do wieczności nie żyje".
Whoopi Goldberg, aktorka kojarzona przede wszystkim z komediami, kończy karierę. Powodem takiej decyzji jest brak ciekawych propozycji – twierdzi aktora i dodaje, że większość ról przeznaczona jest w tej chwili dla młodych i atrakcyjnych kobiet.
Muza Ingmara Bergmana, norweska aktorka Liv Ullmann zamierza zagrać w filmie po 38 latach przerwy. Obraz ma powstać w ojczyźnie artystki, będzie nosił tytuł "In a Mirror, in a Riddle", scenariusz oparty został na kanwie powieści Josteina Gaardera, popularnego pisarza norweskiego.
Zakończył się 32. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 21 września jury ogłosiło werdykt. Najlepszym filmem okazały się „Sztuczki” w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego.
Wakacje Jasia Fasoli w reżyserii Stevea Bendelacka to kolejny z serii filmów, których akacja koncentruje się wokół zabawnych i nieprzewidywalnych perypetii głównego bohatera, w tej roli niezastąpiony Rowan Atkinson.
Tylko nieco ponad połowa społeczeństwa miejskiego obejrzała film w kinie w ciągu ostatniego roku, jedna trzecia była w teatrze i 22 proc. w muzeum - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego na zlecenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Operetka”. Statystyki w przypadku mieszkańców miasteczek oraz wsi są bardziej pesymistyczne – dwa razy rzadziej niż mieszkańcy wielkich miast uczestniczą oni w jakiejkolwiek formie życia kulturalnego.
Z okazji przypadającego co roku na 26 maja Dnia Matki zespół KINO.LAB postanowił poświęcić majowy repertuar szeroko pojętej tematyce macierzyństwa.
Od czwartku 22 marca do najbliższej niedzieli w należącym do Filmoteki Narodowej kinie Iluzjon odbywać się będzie piąta edycja festiwalu Święto Niemego Kina. Miłośnicy filmów z początków światowej kinematografii będą mogli obejrzeć m.in. serię najzabawniejszych komedii z początku XX wieku oraz radzieckie, francuskie i niemieckie produkcje z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia. Festiwal zainauguruje projekcja polskiego filmu z 1939 roku pt. „Pięć miast”.
"Życie każdego człowieka może być tematem na film. Rzecz w tym, by mieć pomysł, jak to życie zaprezentować na ekranie..." , sądzi Agnieszka Holland i, jak widać z jej filmów, z sukcesem realizuje swoje wizje. Wyreżyserowała liczne filmy i spektakle teatralne, napisała mnóstwo scenariuszy, parała się również aktorstwem, jej twórczość doceniono na całym świecie. Wielokrotnie ją nagradzano, dwukrotnie została nominowana do Oscara. Tematyka jej filmów jest różnorodna, na pewno jednak charakteryzują się próbą obiektywnej oceny rzeczywistości, ukazują ludzkie historie uwikłane w tragiczne sploty wydarzeń i wykazują wieloaspektowość charakteru człowieka oraz niejednoznaczność postaw i ocen.
Tak jak ich dzieci i wnuki amerykańscy baby-boomers wypełniają swoje życie nowoczesną techniką w postaci odtwarzaczy DVD, komputerów czy też odtwarzaczy MP3. W głębi duszy brakuje im jednak rozrywki z ich czasów, tzw. kina drive-in.
Zdobywcą Nagrody Publiczności na zakończonym wczoraj 22. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Film Fest" jest film niemiecki "Życie na podsłuchu" w reżyserii Floriana Henckela von Donnersmarcka. Zwycięzcą w konkursie "Nowe Filmy, Nowi Reżyserzy" został rosyjski reżyser Ivan Vyrypaev. Jury nagrodziło artystę za dramat "Euforia".
W czwartek rano w swoim domu w Saint-Tropez we Francji zmarł Gerard Oury, miał 87 lat. Znany reżyser, twórca popularnych komedii takich jak "Wielka włóczęga" z Luis de Finesem i Bourvilem z 1966 roku.
Brytyjski magazyn „Radio Times” opublikował listę 25 filmów, które każdy kinoman powinien choć raz zobaczyć.