18 sierpnia w Gdańsku rozpoczną się zdjęcia do filmu Janusza Kondratiuka pod roboczym tytułem "Milion dolarów". Producentem tej komedii jest Agencji Filmowej Profilm.
Sylvester Stallone otrzyma specjalne wyróżnienie podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Wenecji. Aktor, scenarzysta i reżyser wytypowany został do nagrody Jaeger-LeCoultre Glory, wręczanej w uznaniu za wkład w rozwój współczesnego kina.
„Prawdziwa historia kota w butach" to współczesna adaptacja znanej bajki Charles'a Perraulta. W polskiej wersji językowej głosów bohaterom użyczyły gwiazdy polskiego kina i estrady m.in. Borys Szyc, Wojciech Karolak, Maryla Rodowicz i Maria Peszek. Film zawiera niesamowite efekty specjalne i jest jedną z najdroższych produkcji animowanych tego roku.
Wkrótce na ekrany polskich kin wejdzie nietypowy film „3 kobiety w różnym wieku”. Jest to opowieść o poszukiwaniu własnych korzeni i dziedzictwie irańskiego reżysera Manijeh Hekmata.
W Sali Kongresowej w Warszawie odbyła się w środę gala wręczenia nagród Złote Kaczki. W tym roku jej hasłem było „100-lecie Polskiego Kina” bo niemal równo sto lat temu, w październiku 1908 roku, odbyła się premiera filmu „Antoś po raz pierwszy w Warszawie”. Transmisję z gali przeprowadziła TVP.
Telewizja Kino Polska na jesień szykuje obchody stulecia polskiego kina. Stacja zaplanowała emisję specjalnego cyklu „Sto filmów na stulecie”. W każdą niedzielę Kino Polska przypomni więc najważniejsze polskie filmy fabularne, m.in. „Nóż w wodzie” Romana Polańskiego, „Pożegnania” Wojciecha Jerzego Hasa, „Pasażerkę” Andrzeja Munka, „Austerię” Jerzego Kawalerowicza czy „Jańcio Wodnika” Jana Jakuba Kolskiego.
Weterani kina znów razem w akcji - Robert de Niro i Al Pacino wystąpią we wspólnej produkcji pt. „Righteous Kill”.
Helen Mirren, zdobywczyni Oskara za fenomenalną rolę pierwszoplanową w "Królowej" ("The Queen"), pragnie, aby powstała kontynuacja filmu, który przyniósł jej drogocenną statuetkę.
George Clooney, popularny aktor amerykański, uważa, że najlepsze filmy powstały do lat siedemdziesiątych. Obecne przedsięwzięcia filmowców są o wiele słabsze od wcześniejszych, kultowych produkcji.
TNS OBOP przeprowadził badania, których celem było m. in. zebranie informacji na temat opinii osób starszych o sobie, swoich problemach i pragnieniach. Okazuje się, że polscy seniorzy w wieku 60- 80 lat najchętniej spędzają wolny czas oglądając telewizję (60%). Ich aktywizacja jednak nie byłaby trudnym zadaniem, bo na pytanie „Gdyby ktoś zwrócił się do pana(i) z propozycjami zrobienia czegoś dla innych lub dla siebie, to biorąc pod uwagę swoją sytuację osobistą, zdrowotną rodzinną, czy podjął (ęła) by się pan(i) tego?” aż 72% respondentów odpowiedziało, że chętnie zgodziłoby się pomagać innym np. dzieciom, ludziom chorym, osobom niepełnosprawnym itp.
Deborah Kerr, znana min. z filmów takich jak "Quo vadis" czy "Stąd do wieczności nie żyje".
Whoopi Goldberg, aktorka kojarzona przede wszystkim z komediami, kończy karierę. Powodem takiej decyzji jest brak ciekawych propozycji – twierdzi aktora i dodaje, że większość ról przeznaczona jest w tej chwili dla młodych i atrakcyjnych kobiet.
Muza Ingmara Bergmana, norweska aktorka Liv Ullmann zamierza zagrać w filmie po 38 latach przerwy. Obraz ma powstać w ojczyźnie artystki, będzie nosił tytuł "In a Mirror, in a Riddle", scenariusz oparty został na kanwie powieści Josteina Gaardera, popularnego pisarza norweskiego.
Zakończył się 32. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 21 września jury ogłosiło werdykt. Najlepszym filmem okazały się „Sztuczki” w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego.
Wakacje Jasia Fasoli w reżyserii Stevea Bendelacka to kolejny z serii filmów, których akacja koncentruje się wokół zabawnych i nieprzewidywalnych perypetii głównego bohatera, w tej roli niezastąpiony Rowan Atkinson.