Obraz "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida otworzył 37. Gdynia Film Festival. Dziś do sieci trafiły pierwsze fragmenty kinowej biografii Paktofoniki.
Dziś rozpoczął się 37. Gdynia Film Festival, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. 13 tytułów powalczy o Wielką Nagrodę „Złotych Lwów". „Platynowe Lwy" za całokształt twórczości trafią do wybitnych operatorów - Jerzego Wójcika i Witolda Sobocińskiego.
Komedia romantyczna "Listy do M." jest najpopularniejszą komedią polską po 1989 roku. Film został obejrzany do tej pory w kinach przez 2 miliony 535 tysięcy widzów - o pięć tysięcy więcej niż było to w przypadku dotychczasowego rekordzisty - "Lejdis".
Gary Oldman nie przepada za trendami we współczesnym kinie. Aktor twierdzi, że nowoczesne produkcje często są zbyt głośne i przeładowane efektami specjalnymi.
Krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich dojrzałych widzów na kolejny seans z cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 1 lutego 2012, o godz. 11.00 wyświetlony zostanie film "Człowiek z Hawru" w reż. Aki Kaurismäki.
Po raz dwudziesty przyznane zostały Paszporty Polityki – prestiżowe nagrody tygodnika „Polityka”. Honorowy tytuł Kreatora Kultury w tym roku otrzymał reżyser teatralny Jerzy Jarocki.
Wojna wojną, a ludzie ludźmi. Choć "W ciemności" rozgrywa się w bardzo konkretnym miejscu i czasie, wydźwięk filmu jest uniwersalny.
Obraz "W ciemności" Agnieszki Holland pobił w miniony weekend polski rekord otwarcia. W premierowy weekend obraz z Robertem Więckiewiczem w roli głównej obejrzało 147 304 widzów.
W dniach 2-4 grudnia w Kinie "Neptun" w Gdańsku odbędzie się przegląd "Najgorsze filmy świata" czyli pokaz najbardziej kuriozalnych produkcji w historii kina.
Warszawska Kinoteka Seniora zaprasza w tym tygodniu na film "Kobiety z 6 piętra". Paryż, 1960 rok. Jean-Louis i Suzanne wiodą spokojne życie w eleganckiej kamienicy. Porządek ich codzienności zostaje zburzony przez sześć kobiet, które przybyły z Hiszpanii w poszukiwaniu pracy.
Filmoteka Narodowa wspólnie z Ambasadą Japonii i Fundacją Japońską organizuje w kinie Iluzjon przegląd filmowy "" W listopadzie i grudniu zaprezentowane zostaną 23 tytuły z bogatej kinematografii japońskiej. Co ciekawe żaden z filmów nie będzie sygnowany nazwiskiem Akiry Kurosawy. Unik ten jest próbą odnotowania istotnych zjawisk i kierunków rozwoju powojennego filmu japońskiego, które – mimo, że niezwykle interesujące – nie zaistniało w powszechnej świadomości kinomanów z taką siłą, jak dzieła Kurosawy.
Uzupełnieniem Przeglądu Erotycznego Kina Rosyjskiego podczas Festiwalu "Sputnik w Warszawie" jest wystawa "Seks w ZSRR" w Muzeum Erotyki. Obrazuje seks w Rosji, zarówno przed Rewolucją Październikową, jak również w czasach bardziej nam współczesnych.
Halloween to czas czarownic, duchów i strasznych historii. Popularność zwyczaju w Polsce rośnie i obejmuje różnorodne tradycje, także te dotyczące kostiumów, potraw, rodzaju zabaw, a nawet drinków. Z drugiej strony święto to należy do najbardziej kontrowersyjnych - zarówno ze względów religijnych jak i kulturowych.
Niektórzy świętują Halloween na mrocznych klubowych lub domowych imprezach, inni organizują noce z horrorami. Kina wychodzą na przeciw tym oczekiwaniom oferując projekcje i maratony filmowe z popularnymi filmami grozy. Wystarczy jednak udać się do wypożyczalni lub przejrzeć program telewizyjny by w halloweenową noc porządnie się wystraszyć...
Specjalnie dla widzów o mocnych nerwach w kinach startują Halloweenowe pokazy i maratony filmów. W najbliższy weekend na ekrany kin powrócą czarne charaktery spragnione świeżej krwi. Nie zabraknie też premier.