W wieku 90 lat zmarł polski aktor teatralny i filmowy Witold Pyrkosz, od wielu lat znany widzom choćby z ról Jędrusia Pyzdry w "Janosiku" czy Lucjana Mostowiaka z "M jak Miłość".
Agnieszka Holland nazwała ten film "feministyczno-anarchistycznym eko-thrillerem z elementami czarnej komedii".
Zapewne wielu czytelników zdaje sobie pytanie dlaczego znani aktorzy piszą autobiografie lub udzielają wywiadu – rzeki. Anna Seniuk wyjaśnia we wstępie, że zgodziła się na rozmowy składające się na tę książkę dla swoich dzieci i wnuków. Z własnego doświadczenia wie, że gdy zaczęła interesować się swoją rodziną już nie było kogo zapytać.
W środę 1 marca o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie najnowszy film Agnieszki Holland na podstawie powieści Olgi Tokarczuk - "Pokot".
Dziś w Warszawie zmarła Danuta Szaflarska - wybitna aktorka, legenda polskiego kina. Kilkanaście dni temu obchodziła swoje 102 urodziny.
Dziś w Warszawie zmarła Krystyna Sienkiewicz - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, znana z takich produkcji jak "Rodzina Leśniewskich", "Lekarstwo na miłość" czy "Rzeczpospolita babska" oraz występów kabaretowych. Miała 82 lata.
60 lat temu urodził się Krzysztof Globisz - znany polski aktor teatralny, filmowy, radiowy, telewizyjny i dubbingowy.
W środę (28 grudnia) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie Dojrzałego Kina. W programie film Szczęście świata w reżyserii Michała Rosy. To pełna magii, humoru i wzruszeń historia mieszkańców niezwykłej kamienicy na Śląsku – pięknej Róży (w tej roli Karolina Gruszka), zauroczonych nią mężczyzn i kobiet, zazdrosnych o jej wdzięki.
Wybrano 9 nieanglojęzycznych, które mają szansę otrzymać nominacje do Oscara. Zabrakło wśród nich "Powidoków" Andrzeja Wajdy.
20 stycznia do naszych kin trafi obraz "Konwój" z udziałem Janusza Gajosa i Roberta Więckiewicza. Thriller pokazuje zamknięty świat, w którym sprawiedliwość jest względna, a wymykający się prawu układ rządzi wszystkim. Film podejmuje temat zbrodni i kary we współczesnym świecie oraz dylematu moralnego - co powinno się robić z najgroźniejszymi przestępcami naszych czasów.
Krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza widzów na przegląd filmów Andrzeja Wajdy. W programie przeglądu, który potrwa od 25 do 29 listopada znalazły się takie tytuły, jak "Wszystko na sprzedaż", "Piłat i inni", "Korczak", "Danton" oraz - przedpremierowo "Powidoki", czyli polski kandydat do oscarowej nominacji za rok 2016.
Choć dla rzeszy Polaków na zawsze pozostanie niezapomnianą Madzią Karwowską z Czterdziestolatka, to przecież zagrała w swoim życiu setki innych ról. Pchła Szachrajka, wytworna Natasza czy szalona panna Tutli-Putli? A może seksbomba czasów szarego PRL-u, nieśmiała studentka i dziewczyna o wielu sportowych pasjach? Kim jeszcze okaże się dla czytelników tytułowa „nietypowa baba”?
W listopadzie brytyjska publiczność będzie mogła zapoznać się z kilkoma nowymi polskimi produkcjami.
Najpierw we wtorek 18 października w Warszawie, a dzień później - w środę - w Krakowie. Rodzina, przyjaciele, współpracownicy i widzowie pożegnali Andrzeja Wajdę.
W wieku 90 lat zmarł Andrzej Wajda, twórca polskiej szkoły filmowej i kina moralnego niepokoju, reżyser wielu ważnych dla Polski obrazów, takich jak "Kanał", „Popioły”, "Katyń", "Ziemia Obiecana" czy "Człowiek z żelaza".