Co prawda nadchodząca Wielkanoc ma nas obdarzyć aurą sprzyjającą spacerom i aktywności na świeżym powietrzu, nie zabraknie jednak osób które przynajmniej część świąt spędzą przed telewizorem. Mogą oni liczyć na specjalne wydania teleturniejów, przegląd występów kabaretowych z ostatnich miesięcy i... stare dobre filmy, którymi telewizje raczą nas niemal w każde święta.
Wielki Wąż 2014 dla „Ostrej randki”. Większość nagród przypadła filmom „Last Minute” i „Tajemnica Westerplatte” - takie są rezultaty trzeciej edycji polskich antynagród filmowych.
Przyznano Polskie Nagrody Filmowe. Triumfatorami okazały się obrazy "Chce się żyć" z 5 nagrodami oraz "Ida" i "Papusza" - każdy z nich otrzymał po 4 statuetki.
Robert Gliński podejmuje wspaniałą próbę: o młodych bohaterach Walczącej Warszawy, Szarych Szeregach, chce opowiedzieć w stylu amerykańskim. Udaje mu się to tylko częściowo.
Tajemnica Westerplatte, Last Minute, Ostra Randka i Sęp – te polskie produkcje mają najwięcej nominacji do Węży 2014, „nagród” dla najgorszych rodzimych filmów oraz ich twórców. Wśród aktorów najwięcej statuetek może zdobyć Michał Żebrowski. Kapituła Węży ogłosiła tegorocznych kandydatów.
Najnowszy film Jerzego Skolimowskiego, jednego z najważniejszych i najbardziej cenionych polskich reżyserów, będzie thrillerem katastroficznym.
Każdy kadr "Idy" opowiada własną historię. Zebrane razem tworzą jeden z najbardziej poruszających polskich filmów ostatnich lat. Genialnie wyreżyserowane i sfotografowane, wspaniale zagrane wielowymiarowe kino!
Bodo Kox, znany doskonale wielbicielom kina offowego, wkracza z impetem w świat produkcji profesjonalnej. W jego na poły surrealistycznym, na poły tragicznym debiucie trudno się nie zakochać.
"Seksmisja", "Rejs", "Brunet wieczorową porą", “Ucieczka z Kina Wolność”, "VaBank" - to tylko przykłady filmów, które od dziś są dostępne za darmo i całkowicie legalnie w serwisie YouTube.
Seans "Miłości" Sławomira Fabickiego pośród dziesiątek ekranowych romansów jest tym, czym filiżanka czarnej, gorzkiej herbaty po przejedzeniu słodkościami. Nie jest to kino łatwe, miłe i przyjemne, ale jego siła rekompensuje trud włożony w jego oglądanie.
13 marca 1923 roku w Wilnie przyszedł na świat Emil Karewicz, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Znany przez szeroką publiczność głównie ze swoich ról w "Krzyżakach", "Stawce większej niż życie" czy "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", ma na swoim koncie także liczne doskonałe role teatralne. Dziś kończy 90 lat.
- Jesteśmy gotowi na wojnę nawet, gdy szanse są marne, stając w obronie podejmuje się walkę. Czy to jest warte największego poświęcenia, niech każdy sam to ocenia - rapują Pono i Kazan, wchodząc tym samym w skórę głównych bohaterów.
Jakiś czas temu, po kolejnym wielkim rozczarowaniu, obiecałam sobie, że już na polski film do kina nie pójdę. Nazwisko Władysława Pasikowskiego zadziałało jednak jak magnes i seansu nie żałuję.
15 października w warszawskim kinie Kultura odbędzie się uroczysta premiera zrekonstruowanego cyfrowo filmu "Zabij mnie, glino". Gośćmi wydarzenia będą twórcy, w tym scenarzysta i reżyser Jacek Bromski oraz aktorzy Piotr Machalica, Marek Barbasiewicz i Jadwiga Jankowska-Cieślak.
Komedia "Baby są jakieś inne" potrzebowała zaledwie dziesięciu dni, by pobić wynik frekwencyjny "Dnia świra". Najnowszy obraz Marka Koterskiego obejrzało już 544,960 widzów. Film z 2002 roku, z Markiem Kondratem w roli głównej zobaczyło 418,843 widzów.