Polska Akademia Filmowa opublikowała wstępną listę filmów, które będą mogły walczyć o Polskie Nagrody Filmowe Orły w 17. edycji konkursu.
Na rozpoczętym właśnie 25. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie widzowie będą mogli obejrzeć dwa głośne polskie filmy: "Idę" Pawła Pawlikowskiego oraz "Obietnicę" Anny Kazejak.
Żadnej laurki, za to z taką werwą, taką emocją, jakie rzadko u nas w kinie oglądamy. "Bogowie" to wyjątkowo pozytywna, acz nie cukierkowa biografia. Polskie kino z hollywoodzką energią.
Czy warto wybrać się do kina na film, który jest tak często powtarzany w telewizji? Jeżeli chodzi o "Potop", Daniel Olbrychski jako Kmicic oraz nowa wersja montażowa szybko rozwieją wszelkie wasze wątpliwości.
Patryk Vega wraca do korzeni. Po fatalnych komediach "Ciacho" i "Last Minute" oraz równie nieudanym filmie wojennym "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć", twórca "Pitbulla" proponuje głośną sensację, która - według zapowiedzi dystrybutora - ma przedstawić porażający obraz służb specjalnych we współczesnej Polsce. Czy to się udało? Raczej połowicznie.
Wybitna aktorka teatralna i filmowa Danuta Szaflarska obchodzi 75-lecie pracy scenicznej. Z tej okazji odbyła się uroczystość w Ministerstwie Kultury.
Ona pochodzi z Rosji, on z Abchazji. Ona to artystka, śpiewaczka operowa, młoda kobieta. On to starzejący się minister sportu nieuznawanego przez większość świata kraju.
W warszawskich zakładach Żerań rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Karbala” – pełnometrażowej opowieści o mało znanej, wielkiej bitwie Polaków stoczonej z Al-Kaidą w Iraku w 2004 roku.
Już wkrótce na nasze ekrany powinny trafić nowe polskie fabuły Agnieszki Holland, Tomasza Wasilewskiego oraz Filipa Bajona.
Jeden z najgłośniejszych filmów Władysława Pasikowskiego, słynne "Psy" z Bogusławem Lindą w roli głównej, będzie można znowu obejrzeć w kinie. Obraz odnowiony cyfrowo, trafi na ekrany kin studyjnych w całej Polsce.
Co prawda nadchodząca Wielkanoc ma nas obdarzyć aurą sprzyjającą spacerom i aktywności na świeżym powietrzu, nie zabraknie jednak osób które przynajmniej część świąt spędzą przed telewizorem. Mogą oni liczyć na specjalne wydania teleturniejów, przegląd występów kabaretowych z ostatnich miesięcy i... stare dobre filmy, którymi telewizje raczą nas niemal w każde święta.
Wielki Wąż 2014 dla „Ostrej randki”. Większość nagród przypadła filmom „Last Minute” i „Tajemnica Westerplatte” - takie są rezultaty trzeciej edycji polskich antynagród filmowych.
Przyznano Polskie Nagrody Filmowe. Triumfatorami okazały się obrazy "Chce się żyć" z 5 nagrodami oraz "Ida" i "Papusza" - każdy z nich otrzymał po 4 statuetki.
Robert Gliński podejmuje wspaniałą próbę: o młodych bohaterach Walczącej Warszawy, Szarych Szeregach, chce opowiedzieć w stylu amerykańskim. Udaje mu się to tylko częściowo.
Tajemnica Westerplatte, Last Minute, Ostra Randka i Sęp – te polskie produkcje mają najwięcej nominacji do Węży 2014, „nagród” dla najgorszych rodzimych filmów oraz ich twórców. Wśród aktorów najwięcej statuetek może zdobyć Michał Żebrowski. Kapituła Węży ogłosiła tegorocznych kandydatów.