Każdy zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie wywołuje mroźna pogoda. Zimne wiatry nierzadko powodują pojawienie się kataru i przeziębienia, a oblodzone chodniki zwiększają ryzyko upadku i złamań. To jednak nie wszystko, ziąb na dworze – szczególnie w przypadku osób starszych - może spowodować inne zagrożenia, których nawet nie jesteśmy świadomi.
U osób, które sypiają mniej niż siedem godzin na dobę, notuje się nawet trzykrotnie większe ryzyko przeziębień w porównaniu do przesypiających osiem godzin i dłużej.
Grypa czy przeziębienie o tej porze może dopaść każdego z nas i każdy z nas ma swoje ulubione, przekazywane często z pokolenia na pokolenie, sposoby walki z tymi chorobami.
Każdemu z nas zależy na tym, by wyglądać pięknie i młodo, mieć jędrną skórę bez wyprysków, trądziku i zmarszczek. Wizytówką kobiety powinny być tez gęste i lśniące włosy i zdrowe, mocne paznokcie. Przydałaby się też dobra kondycja i odporność na jesienne infekcje. W osiągnięciu tego wszystkiego pomoże odpowiednia ilość cynku w organizmie.
Gdy z nosa cieknie, a w gardle drapie, mało która z nas wygląda ładnie. Pół biedy, gdy możemy pozwolić sobie na chorowanie w domu, czasem jednak trzeba mimo choroby pójść do pracy czy na ważne spotkanie i wyglądać „jak człowiek”. Pomóc w tym może odpowiedni makijaż.
Astma, to choroba z którą dzięki osiągnięciom medycyny można normalnie żyć. Lekarze i naukowcy nie ustają jednak w poszukiwaniu jak najskuteczniejszej terapii oraz nowych metod diagnostyki.
Kiedy nadchodzi jesienno-zimowa plucha lub czujemy się osłabieni i doskwiera nam katar, warto sięgnąć po naturalne i sprawdzone sposoby, które uchronią nas przed przeziębieniem.
Zbliża się jesień, sezon, w którym tysiące Polaków cierpią z powodu złego samopoczucia, kataru, kaszlu, bólów głowy i gardła, podwyższonej temperatury. Jest to okres wzmożonych zachorowań na grypę i infekcji górnych dróg oddechowych.
Przeziębienie jest zakażeniem górnych dróg oddechowych, czyli wirusowym zapalenie błony śluzowej gardła, nosa, krtani. Wywoływane jest przez ponad 200 wirusów, są to najczęściej: rinowirusy, koronawirusy i adenowirusy, nierzadko do zachorowania przyczyniają się wirusy pagrypy, tj. wirusy RS (respiratory syncytial virus). Proces chorobowy rozpoczyna się stopniowo dwa, trzy dni po zakażeniu wirusem.
Jesień i zima to okres kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na przeziębienie i grypę. Większość dorosłych zapada na którąś z wspomnianych dolegliwości przynajmniej raz w roku. Jak zabezpieczyć się przed niewidzialnym a dokuczliwym wrogiem?
Na półkuli północnej naszego globu niedługo zacznie się wiosna. Słońce, cieplejsze i dłuższe dni, budząca się do życia natura – nie wszyscy ludzie mieszkający w chłodniejszym klimacie cieszą się jednak z wiosny. Dlaczego? - Bo są alergikami i co roku o tej samej porze dostają kataru, kichają i leci im z nosa...