Viggo Mortensen zajmie się reżyserią filmu "Falling", w którym zagra też główną rolę.
Michael Bublé zapowiedział, że album "❤" ("love"), będzie jego ostatnim. W wywiadzie dla "The Daily Mail" Kanadyjcxzyk zapowiedział zakończenie działalności muzycznej.
70-letni Alice Cooper nie zamierza w najbliższym czasie rezygnować z koncertowania.
Polacy wciąż nie są zadowoleni z wysokości zarobków i szukają sposobów na poprawienie sytuacji materialnej. Aż 65 proc. polskich pracowników przyznaje, że główną motywacją do zmiany pracy są właśnie pieniądze – wynika z badania Pensjometr.pl od Monster Polska.
W rozpoczynającym się roku nadal będą występować problemy ze znalezieniem pracowników, a w coraz większej grupie zawodów obserwuje się duży napływ obcokrajowców. Ukazały się wyniki trzeciej edycji ogólnopolskiego badania Barometr zawodów, realizowanego na zlecenie MPiPS.
Dwayne Johnson przyznał, że całkiem serio rozważa udział w wyborach prezydenckich. Gwiazdor kina akcji chciałby startować w wyborach planowanych na 2024 rok. - Zdaję sobie sprawę, że nie jestem politykiem, ale mogę słuchać i uczyć się jak najwięcej - powiedział aktor.
Chcesz dostać podwyżkę? Dostaniesz ją ale w kolejnej pracy. Polska nie jest krajem gdzie tradycyjnie otrzymuje się podwyżkę co roku – zauważa Łukasz Komuda, ekspert Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Potwierdzają to także analizy rynku. Mimo spadku bezrobocia nasze pensje nie rosną aż tak szybko jak powinny.
Julia Roberts w zabawny sposób podsumowała swoją karierę i najważniejsze role. Zobaczcie koniecznie!
Dlaczego szukamy innej pracy? Najczęściej z powodu wyższych zarobków, ale nie tylko. Dość często zmiana pracodawcy wynika z braku możliwości rozwoju zawodowego czy awansu. Do poszukiwania nowego zajęcia skłania też nas nuda i rutyna, a także zła atmosfera w pracy.
Rzucenie papierami albo gwałtowna kłótnia na odchodne mogą przynieść natychmiastową ulgę. Ale na dłuższą metę to się rzadko opłaca.
Zdarza się, że pracujemy jakbyśmy byli na autopilocie. Brak zaangażowania w wykonywane zadania może wynikać bezpośrednio z poczucia, że nasza kariera zawodowa stoi w miejscu. Co ważne, stagnacja to nie to samo, co nieprzepadanie za swoją pracą. Jeśli naprawdę nie znosimy tego, czym się zajmujemy, prędzej czy później zmienimy zajęcie. Kiedy wpadamy w stagnację, niewiele czujemy, raczej kręcimy się w miejscu, wykonując codzienne czynności bez zaangażowania, ale i bez niechęci. To gorsze, bo nie motywuje do żadnego działania.
Przetrwałeś pierwszy dzień w nowej firmie? Brawo! A teraz skup się na tym, jak stać się cenionym członkiem zespołu. Unikaj błędów nowicjusza, a pójdzie ci jak z płatka.
Listy referencyjne wróciły do łask. Przy szukaniu nowej pracy, rekrutacji na studia doktoranckie, aplikowaniu o grant lub stypendium – silne referencje będą kartą przetargową, pomogą wyróżnić się z tłumu. Trzeba się tylko odważyć i poprosić o nie szefa.
Polki chcą więcej zarabiać i rozwijać się zawodowo to główne powody, dla których najczęściej szukają nowej pracy. Dla 17% kobiet decyzja ta jest podyktowana chęcią zmiany szefa, a dla 13% potrzebą pracy bliżej domu. Takie wnioski płyną z badania zrealizowanego przez portal Praca.pl.
Polacy podchodzą do zmiany pracy rozważnie – wynika z ankiety przeprowadzonej na stronie kampanii Oswój zmianę portalu pracy monsterpolska.pl. Mają świadomość konieczności zmian, często nawet sami je inicjują, jednak nie podejmują decyzji pochopnie.