Niedawno ruszyła ogólnopolska akcja „Servier dla serca”, patronat nad tą kolejną edycją kampanii edukacyjno-diagnostycznej objęło Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego. W ramach tegorocznego przedsięwzięcia mobilna poradnia kardiologiczna, w której bezpłatnie będzie można poddać się szeregowi badań, dotrze o 18 miast.
Jeśli do swojego zdrowia podchodzisz z sercem, zbadaj się w ramach akcji „Zadbaj o swoje serce”. W każdą kolejną niedzielę od 3 czerwca do 8 lipca w kolejnym mieście odbędą się bezpłatne badania i konsultacje lekarskie.
21 marca przy Wrocławskiej Akademii Medycznej powstał ośrodek wyposażony w nowoczesny sprzęt do diagnostyki nowotworowej. PET-CT to najnowsze urządzenie umożliwiające wczesną diagnozę nowotworów, chorób układu sercowo-naczyniowego i ośrodkowego układu nerwowego.
Kliniki kardiologiczne mogą być efektywne w szybkim rozróżnieniu bólu występującego w klatce piersiowej od bólów spowodowanych przez problemy z sercem. Pacjenci często zakładają, że ból w okolicy piersiowej musi mieć związek z atakiem serca, ale ból ten może mieć wiele innych przyczyn takich jak np. zgaga czy atak paniki. Szybka i trafna diagnoza pozwoli pacjentowi otrzymać właściwą pomoc a pacjentów, którzy nie mają problemów z sercem uniknąć drogich oraz inwazyjnych testów.
Na pobyt w sanatorium czeka się nawet rok - wynika z raportu opublikowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia w Lublinie. Najgorszą sytuację odnotowuje się w kardiologii, gdzie dorosły pacjent na miejsce w uzdrowisku musi czekać około 12 miesięcy.
W gdańskiej Akademii Medycznej po raz pierwszy wykonano nową metodą operację wszczepienia sztucznej zastawki serca. Bezszwowa zastawka serca to przełomowy krok w kardiochirurgii – podaje "Gazeta Wyborcza".