Soja i produkty na jej bazie to podstawowe składniki diety wielu dbających o zdrowie ludzi, ale mogą sprzyjać powstawaniu kamieni nerkowych u osób podatnych na to schorzenie.
Wraz ze wzrostem dziennych temperatur zwiększa się liczba pacjentów z kamieniami nerkowymi. Odkryto związek związek między upalnymi dniami i ryzykiem kamieni nerkowych.
Cukier jest wszechobecny, jeśli chodzi o współczesną dietę, tymczasem ma wiele negatywnych konsekwencji dla naszego zdrowia, w tym może osłabić działanie układu odpornościowego.
Wśród przyczyn, dla których tworzą się kamienie nerkowe, są m. in. czynniki genetyczne.
Nasze ciało w kilkudziesięciu procentach składa się z wody. Jej niedobory więc przekładają się na problemy z normalnym funkcjonowaniem. Podczas upałów szczególnie grozi nam odwodnienie, warto więc wypijać odpowiednie ilości wody.
Kamienie nerkowe są częstsze u kobiet niż mężczyzn. U kobiet częściej rozwijała się kamica ze względu na częstsze infekcje dróg moczowych.
Boldoa aromatyczna, krzew rosnący w Ameryce Południowej, od tysięcy lat jest tam używany jako przyprawa i lek - stosuje się go głównie w leczeniu dolegliwości wątroby.
Mocz - jego kolor i zapach - daje określone informacje o stanie naszego organizmu. Dzięki takiej prostej obserwacji możesz szybko zaradzić problemom, z jakimi zmaga się organizm lub uchronić się przed dalszym rozwojem jakiejś poważnej choroby.
Sól jest nieocenionym konserwantem i przyprawą. Od wieków ułatwia przechowywanie żywności i poprawia smak posiłków. Wraz z rozwojem przemysłu spożywczego stała się jednak wszechobecna i w efekcie bezwiednie serwujemy sobie jej nadmiar, niszcząc swoje zdrowie.
Lubczyk, łac. Levisticum officinale, był wykorzystywany w celach leczniczych już średniowieczu. Jest stosowany przy wzdęciach i zaparciach, do wywoływania pocenia, w leczeniu kolek. Poza tym może pomóc w walce z żółtaczką, kamieniami nerkowymi i zapaleniem oskrzeli. Roślina była też stosowana jako lek moczopędny.
Łopian większy (łac. Arctium lappa) od wieków stosowany był w leczeniu różnych chorób, w tym zapalenia stawów czy cukrzycy.
Szparag lekarski od wielu wieków (już w starożytnej Grecji i Rzymie) był stosowany jako środek moczopędny pomagający zapobec tworzeniu się kamieni nerkowych. W medycynie azjatyckiej, korzeń rośliny był używany na kaszel, biegunkę i dolegliwości układu nerwowego. Dziś stosowane są głównie jako dodatek do rozmaitych dań, ale warto też pamiętać o jego prozdrowotnych właściwościach.
Warto uprawiać seks z wielu różnych powodów, a jednym z wielu jest fakt, że pomaga on w leczeniu kamicy nerkowej. Przynajmniej, jeśli chodzi o mężczyzn.
Picie większych ilości wody pomaga zapobiec rozwojowi kamieni nerkowych.
Zmagałeś się z kamieniami nerkowymi? Jeśli chcesz zmniejszyć szanse na ponowne ich pojawienie się, pij więcej wody.