„Leczenie" gorącą wodą może pomóc osłabić stan zapalny i poprawić poziom cukru we krwi (glukozy) u osób, które nie są w stanie spełniać zaleceń dotyczących poziomu aktywności fizycznej.
Na Uniwersytecie Teksańskim w Austin znaleziono sposób na lepszy sen. Przeanalizowano tysiące badań dotyczących związku między różnymi formami kąpieli i jakością odpoczynku. Jak się okazuje, wykąpanie się na 1-2 godzin przed snem w wodzie o temperaturze około 40-43 stopnie Celsjusza może istotnie poprawić nocny odpoczynek.
Wakacje nad wodą spędza prawie 60 proc. Polaków. Jak co roku, tak i teraz masowo ruszamy nad morza, jeziora i rzeki, by w ich wodach ochłodzić się podczas upałów. Niestety korzystanie z kąpielisk bywa niebezpieczne. W 2017 roku na 471 zgłoszonych wypadków tonięcia udało się uratować zaledwie 53 osoby. Jak udzielić pomocy osobie tonącej oraz co zrobić, by samemu uniknąć takiego zdarzenia?
Rzadko zastanawiamy się, jaki kosmetyk będzie najlepszy dla naszej skóry w przypadku dłuższych kąpieli. Często kierujemy się jego wyglądem (kuszące, solankowe „babeczki”) lub stawiamy na przypadkowy wybór produktów akurat dostępnych w pobliskiej drogerii. Warto jednak bliżej przyjrzeć się produktom przeznaczonym do stosowania w wannie, gdyż wiele z nich może wysuszać skórę. Z kolei właściwie dobrane i dopasowane do jej potrzeb sprawią, że nabierze zdrowego i pięknego wyglądu.
Trwa sezon zimowy. Wiele osób odwiedzi w tym czasie góry, aby rozkoszować się jazdą na nartach. Inni pozostaną w mieście lub wyjadą odpocząć w miejsca, gdzie można korzystać z takich zimowych atrakcji jak jazda na łyżwach, sankach, kuligi czy spacery po ośnieżonych, leśnych drogach. To wspaniała zabawa, ale też długie godziny spędzone w śniegu i na mrozie, które mogą przysporzyć nam problemów ze zdrowiem. By tego uniknąć pamiętajmy, aby po powrocie do domu zawsze dobrze rozgrzać organizm. Możemy to zrobić na co najmniej kilka sposobów.
Kąpiele odżywczo-regeneracyjne, podobnie jak kremy i inne środki pielęgnacyjne, należy dostosować do problemów skórnych, z którymi się borykamy. Co najlepiej dodać do kąpieli regeneracyjnych przy konkretnych problemach skórnych, takich jak nadmierna suchość, wrażliwość lub trądzik?
Goździki to stara i popularna przyprawa, która kojarzy nam się głównie z aromatem świąt Bożego Narodzenia. Dzięki nim zima może być bardzo przyjemna. Grzane piwo czy wino „ocieplone” goździkami, smakowite korzenne ciasteczka czy rozgrzewający masaż lub gorąca wieczorna kąpiel mogą naprawdę zdziałać cuda.
Zima oznacza konieczność poświęcenia większej uwagi ciału -odpowiedniej diety, adekwatnej aktywności fizycznej i wzmacniania odporności. Niemniej troski potrzebuje wysuszona zimą skóra.
Dość często po ciężkim dniu czujemy się wyczerpani i pozbawieni energii. Warto wtedy wygospodarować kilka chwil dla siebie i przygotować ciepłą - ale nie gorącą - kąpiel z dodatkiem soli do kąpieli.
Od ciepłej kąpieli po delektowanie się filiżanką herbaty - tak kształtuje się Piramida Przyjemności Polaków. Celebrowanie różnorodnych przyjemności jest częściej domeną kobiet niż mężczyzn.
Mróz, plucha, silny wiatr... Zima nie oszczędza naszej skóry, a brak słońca i szaruga za oknem negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Troska o ładny wygląd to zatem nie tylko właściwa pielęgnacja ciała, ale również relaks dla duszy.
Kąpiel to przyjemny i efektywny zabieg pielęgnacyjny, który możesz przeprowadzić we własnej łazience.
Stres to naturalna i nieunikniona część naszego życia, spowodowana reakcją na codzienne wyzwania i wszelkie życiowe zmiany. Kiedy dołożymy do tego zimową aurę, nie trzeba długo czekać na efekty.
Czas to pieniądz. W myśl tego powiedzenia, zdarza się rezygnować ze snu, by jeszcze więcej i dłużej pracować. To błąd - alarmują lekarze i psychologowie. O jakości naszego codziennego życia w dużej mierze decyduje bowiem dobrze przespana noc.
Na początku pojawia się swędzenie, później ból, szczególnie wyczuwalny przy jedzeniu. Z czasem zaczyna cieknąć ropa, a później zaczynamy gorzej słyszeć. To „ucho pływaka” - tak potocznie jest nazywane zapalenie ucha wewnętrznego.