W dobie smartwatchów monitorowanie ilości kroków nigdy nie było łatwiejsze. Jak się okazuje, zarówno cele związane z ćwiczeniami opartymi na krokach, jak i tymi ocenianymi na podstawie czasu, są w równym stopniu powiązane z niższym ryzykiem przedwczesnej śmierci i chorób układu krążenia.
Trening interwałowy o wysokiej intensywności sprawia, że ludzie w średnim wieku stają się nie tylko zdrowsi, ale i inteligentniejsi, mówią medycy z Montreal Heart Institute.
Dla osób, które odziedziczyły geny zwiększające ryzyko otyłości, istnieje nadzieja na zachowanie zdrowszej wagi. W Tajwanie odkryto, że określone formy ćwiczeń są szczególnie skuteczne w zwalczaniu genetycznych uwarunkowań sprzyjających otyłości.
Trening interwałowy pomoże zrzucić więcej kilogramów niż ciągłe ćwiczenia o umiarkowanej intensywności.
Więcej ćwiczeń zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę i może znacznie osłabić globalny problem z tą chorobą.
Ćwiczenia aerobowe mają istotne działanie przeciwdepresyjne u pacjentów z poważną formą depresji.
Aktywność fizyczna jest dobra dla zdrowia psychicznego. A im bardziej zróżnicowane treningi, tym lepiej, mówią uczeni z Uniwersytetu w Bazylei. Jednym z powodów nasilenia problemów mentalnych w pandemii jest nie tylko izolacja, ale właśnie ograniczenie wysiłku fizycznego.
Bieganie w wolnym tempie, czyli jogging, jeśli jest uprawiany regularnie i w małych ilościach, może mieć wpływ na wydłużenie życia.
Od dawna wiadomo, że aktywność fizyczna to jeden z niezbędnych do osiągnięcia długowieczności elementów stylu życia. Trwa jednak dyskusja nad tym, które treningi dają najlepsze efekty dla zdrowia, sylwetki i ochrony przed chorobami wieku starszego. Uczeni postanowili sprawdzić, jakie dyscypliny sportowe są najskuteczniejsze, jeśli chodzi o szanse na długowieczność - wygrał tenis.
Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, pomoże też trzymać się ustalonych treningów. Regularna aktywność fizycznie pomaga zaś zapobiegać chorobom serca i udarom
Z wiekiem pewne mięśnie zanikają, dlatego ważna jest aktywność fizyczna. Coraz więcej Polaków przekonuje się do japońskiej metody niko niko, czyli „truchtania z uśmiechem”.
Nie przesiaduj na kanapie. Aktywność fizyczna da ci wiele korzyści - osłabi ryzyko wielu chorób, poprawi kondycję i figurę, da satysfakcję, a także odmłodzi mózg, nawet o 10 lat.
Poświęcenie już jednej godziny tygodniowo na ćwiczenia może zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera o prawie połowę, pisze Daily Telegraph.
Ćwiczenia mogą obniżać ryzyko kamieni nerkowych u starszych kobiet. W badaniu przeprowadzonym przez uczonych z kilku amerykańskich ośrodków naukowych wzięło udział ponad 85 tysięcy kobiet po menopauzie.
Szyk, minimalizm i błysk to nie określenia wieczorowych kreacji, ale nowa interpretacja sportowego stylu, któremu daleko do męskich wpływów. Kobieca sylwetka i żywe kolory będą dominować w stylizacjach łączących miejski casual z treningowymi detalami. Wiosna mobilizuje do działania, dlatego to doskonały czas, aby uzupełnić garderobę o wygodne, sportowe ubrania i ruszyć na poranny jogging.