Aktywność w śdrednim wieku jest nam niezbędna, jeśli chcemy liczyć na dobre zdrowie. Jeden z najnowszych przykładów: dojrzałe wyćwiczone serce pozostaje sprawne.
Długie godziny pracy i presja czasu nie sprzyjają zdrowiu. Stres pogłebia kłopoty z samopoczuciem i codziennym funkcjonowaniem. Na co szczególnie zwrócić uwagę, gdy praca wiąże się z podwyższonym stresem?
Joga może pomóc w walce z depresją. Kilka tygodni jej parktykowania daje szanse na istotne osłabienie objawów choroby.
Jak pisze Kathleen Megan na łamach Washington Post, dla rodziców, którzy od niedawna mieszkają samotnie, wakacje i święta stanowią długo oczekiwaną możliwość spędzenia czasu z dziećmi. Jednakże, dłuższe odwiedziny latorośli mogą być męczące dla osób, które zdążyły przyzwyczaić się do nowego rytmu dnia, większej swobody, a jednocześnie odzwyczaić się od pewnych denerwujących zachowań swych dorosłych pociech.
Starożytna praktyka i dzisiaj ciągle jest popularna, bo pomaga zachować dobrą formę fizyczną i pozwala zadbać o pozytywny stan umysłu.
Uprawiaj jogę i tai chi, a także medytuj - to pozwoli się uspokoić, złagodzić stres i poczuć zrelaksowanym.
Aktywność fizyczna pozwala dłużej cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Pojawia się jednak pytanie o ilość ćwiczeń. Jakkolwiek dzisiejszy pięćdziesięciolatek to osoba w średnim, a nie starszym wieku, z biegiem lat zmienia się nieco „zapotrzebowanie" na wysiłek fizyczny.
Naukowcy z Uniwersytetu Bostońskiego odkryli, że cotygodniowe sesje jogi i ćwiczenia oddechowe pomagają złagodzić objawy depresji. Takie ćwiczenia mogą być bardzo pomocnym uzupełnieniem terapii.
Uprawiaj jogę, dzięki temu osłabisz ból pleców i odzyskasz swobodę ruchu.
Już dwanaście minut dziennie jogi pomaga znacznie osłabić stres, zapewniają badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles.
Jeśli zmagasz się ze stanami zapalnymi kości i stawów i doświadczasz z ich powodu bólu, zacznij uprawiać jogę - dzięki temu możesz osłabić odczuwany ból.
Można żyć z jedną nerką, jedynie częścią żołądka, bez fragmentu wątroby, ale mózg potrzebny jest nam w całości. Co prawda, wraz z wiekiem nieco się kurczy i wielu ludzi doznaje łagodnych zaburzeń poznawczych, na szczęśie jednak, można zadbać o ostrość umysłu także w starszym wieku. Trzeba traktować mózg podobnie jak mięśnie - brak ćwiczeń prowadzi do zaniku, więc jeśli nie chcesz osłabienia możliwości poznawczych, zacznij trening już dziś.
Teoretycznie mamy co najmniej 700 powodów, aby właśnie teraz rozpocząć, przedłużyć nasze wakacje lub zregenerować się po tych, które dla części z nas niestety się kończą. W praktyce jest ich ponad 300, ale tych z usługami, których jakość pozostanie nam w pamięci na dłużej jest lekko ponad 100. Obiekty, centra, hotele SPA&Wellness. Nie taka nowa, ale jakże dynamicznie rozwijająca się gałąź polskiej turystyki. Atrakcyjna, szeroko dostępna alternatywa dla uzdrowisk i sanatoriów. W ciągu jednej dekady Polska stała się prawdziwym środkowo-europejskim specjalistą od relaksu, regeneracji, zdrowego żywienia, ruchu, harmonii i powrotu do natury.
Sezon wakacyjny się skończył, ale dla ludzi na emeryturze i tych, którzy wolą brać urlop we wrześniu czy październiku, nic straconego. W drogę zatem, bo wyjazd na wczasy to jeden ze sposobów na poprawę zdrowia. Drugi jest łatwiej dostępny dla każdege bez względu na porę roku - to medytacja.
Wakacyjny cykl wykładów, warsztatów i wycieczek – tak wyglądają zajęcia w Letniej Akademii Seniora, organizowanej od kilku lat przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.