Choć większość z nas wydaje na paliwo niewiele, bo nie więcej niż 300 zł miesięcznie, dużą uwagę zwracamy na to, jaka jest cena paliwa oferowana na danej stacji. Aż 41 proc. z nas na widok kontrolki sygnalizującej brak paliwa nie zatankuje na najbliższej stacji, ale na tej, gdzie znajdziemy najlepszą ofertę – wynika z raportu „Polak w drodze - wydatki kierowców” opublikowanego przez Santander Consumer Bank. Jeśli jesteś aktywnym kierowcą pamiętaj, że nie tylko szukając niskiej ceny, ale też stosując zasady ekonomicznego prowadzenia aut możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Rocznie nawet do kilku tysięcy złotych. Oto kilka przydatnych rad, jak jeździć za mniej.
Im dłużej prowadzimy samochód tym gorzej dla naszego kręgosłupa. Niemalże 85 procent Polaków dostrzega związek między czasem spędzonym za kierownicą, a chorobami zwyrodnieniowymi kręgosłupa - wynika z raportu „Komfort jazdy” przygotowanego na zlecenie Kongsberg Automotive.
Nie tylko pijani kierowcy stanowią zagrożenie na drodze. Podobne niebezpieczeństwo stwarzają osoby, które są odwodnione.
Codziennie wykonujemy szereg czynności, które mogą nam zagrażać. Oczywiście pewna doza przypadku, losu czy przeznaczenia (niepotrzebne skreślić) może sprawić, że nawet, gdy jesteśmy bardzo uważni, może nam się przydarzyć coś złego. Niemniej jednak nierzadko nieświadomie sami kreujemy niebezpieczne sytuacje. Poniżej te najpowszechniejsze.
Zajeżdżanie drogi oraz ciągłe zjeżdżanie z pasa na pas, a także nadmierna prędkość i przejawy wrogości są wśród najczęstszych skarg jednych kierowców na drugich, wynika z badania przeprowadzonego przez kanadyjskie Centrum Uzależnień i Zdrowia Psychicznego (Centre for Addiction and Mental Health, CAMH).
W najbliższy weekend polscy kierowcy wezmą udział w Narodowym Eksperymencie Bezpieczeństwa - "Weekend bez Ofiar", którego celem jest zmniejszenie liczby wypadków na drogach i budowa wielkiej, narodowej koalicji na rzecz bezpieczeństwa drogowe.
Wyzwiska, pogróżki i ubliżające gesty. Złośliwe komentarze i nerwowe reakcje to codzienność na polskich drogach. Jak nie dać się ponieść emocjom za kółkiem i nie stać się ofiarą cudzej agresji?