Dziś w Świdniku po długiej chorobie zmarła Zyta Gilowska, polska ekonomistka i polityk, parlamentarzystka, minister finansów oraz wicepremier w rządach Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego, członek Rady Polityki Pieniężnej. Miała 66 lat.
Zainteresowanie polityką utrzymuje się na tym samym poziomie. W kwietniu, czyli na miesiąc przed wyborami prezydenckimi, na temat partii oraz ich liderów ukazało się 10,4 tys. publikacji – o 500 mniej niż w poprzednim analizowanym okresie. Jednak tym razem najczęściej pisano o ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego.
Jarosław Kaczyński stopniowo przestaje być "modnym" obiektem ataków mediów. W lutym niekorzystne dla niego publikacje stanowiły tylko 8 proc. tekstów z dzienników ogólnopolskich. To niewiele nie tylko w porównaniu do Donalda Tuska (25 proc.), czy Janusza Palikota (45 proc.), ale także jeśli porównamy liczby krytycznych tekstów z poprzednich miesięcy - to juz po raz trzeci z kolei krytyka byłego premiera słabła – wynika z badania „Scena Polityczna” prowadzonego przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.
Po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Jadwiga Kaczyńska. Miała 87 lat.
W kwietniu prasa pisała więcej o liderze opozycji – Jarosławie Kaczyńskim, niż o premierze Donaldzie Tusku. Prezes PiS na długo zajął czołówki, głównie za sprawą rocznicy katastrofy smoleńskiej i związanych z nią kontrowersyjnych wypowiedzi. Comiesięczne badanie „Scena Polityczna” opublikował „Press-Service Monitoring Mediów”.
Pozytywne publikacje o polskich politykach właściwie nie istnieją. Jeżeli prasa dokonuje ocen osób z politycznego świecznika, to jedynie krytycznych – wynika z badania „Scena Polityczna” prowadzonego przez Press-Service Monitoring Mediów. Dominują teksty o wydźwięku negatywnym i neutralnym, natomiast te mające pozytywne konotacje, stanowią śladowy procent.
Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych ogłosił, że wybory prezydenckie, w których zwyciężył Bronisław Komorowski są ważne.
Według oficjalnych wyników wyborów prezydentem Polski zostanie Bronislaw Komorowski. Zdobył on 53,01 procent głosów w drugiej turze wyborów. Frekwencja wyniosła 55,31 procent.
Według sondaży exit-poll przeprowadzonych przez TNS OBOP i SMG/KRC dla stacji telewizyjnych zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich jest Bronisław Komorowski.
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła dziś wieczorem oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich. Najwięcej głosów - 41,54 procent zdobył Bronisław Komorowski. Na Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 36,46. wyborców. Frekwencja wyniosła 54,94 procent.
O godzinie 20:00 zamknięte zostały lokale wyborcze. Według pierwszych sondażowych wyników najwięcej głosów otrzymali Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński i to oni będą walczyć o urząd prezydencki w II turze 4 lipca.
Państwowa Komisja Wyborcza postanowiła odmówić zarejestrowania Andrzeja Zbigniewa Leppera jako kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach zarządzonych na dzień 20 czerwca 2010 r.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest oficjalnym kandydatem w przyspieszonych wyborach prezydenckich. Deklarując zgodę na kandydowanie przedstawił specjalne oświadczenie, nawiązujące do niedawnej tragedii pod Smoleńskiem, w której tragicznie zginał jego brat - Prezydent RP Lech Kaczyński.
11 lipca z okazji XVII pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę wystartuje nowa telefonia komórkowa "wRodzinie", wspólne przedsięwzięcie Fundacji Lux Veritatis i firmy CenterNet - informuje na swej stronie Centernet. Wydarzenie okazuje się mieć nie tylko wymiar biznesowy, jest szeroko komentowane w aspekcie religijno-społeczno-politycznym.
Prezydent Lech Kaczyński i jego brat, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kończą 60 lat.