Polska zima w tym roku nas nie rozpieszcza, jednak za granicą sezon narciarski jest bardzo udany. Z roku na rok coraz więcej Polaków wybiera zagraniczne stoki – głównie w Austrii i Włoszech. A jak ze znajomością języków krajów, do których jedziemy? Czy warto się nauczyć choć podstaw?
W pierwszym półroczu 2016 roku wymóg znajomości języka angielskiego znalazł się w 70% ofert pracy – wynika z analiz serwisu Pracuj.pl. To znaczny wzrost, porównując z wymaganiami w ofertach w zeszłym roku. Na kolejnych miejscach uplasował się język niemiecki (14% ogłoszeń zawiera wymóg jego znajomości) i francuski (4% ogłoszeń).
Kobiety stanowią 65% osób wyjeżdżających z Polski za granicę w celu nauki języków obcych. Nie dziwi fakt, że w głównej mierze to młode osoby uczą się języków, ale również te w wieku średnim i starsze, bardzo często znajdują czas na ich naukę.
Prawie połowa Polaków deklaruje znajomość choćby jednego języka obcego na poziomie, co najmniej podstawowym - wynika z badania Instytutu Badawczego Randstad przygotowanego na podstawie sondażu przeprowadzonego przez pracownię badawczą MillwardBrown. W tej grupie 23% osób zna jeden lub więcej języków obcych na poziomie dobrym lub biegłym, a 19% deklaruje znajomość tylko jednego języka na poziomie podstawowym.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca