Samobójstwo wśród seniorów ma miejsce, choć jest to kwestia rzadko podejmowana, jakby wstydliwa dla społeczeństwa. Tymczasem, z tym problemem także należy się zmierzyć, uważa izraelska organizacja Adam LeAdam zajmująca się aktywizacją młodych ludzi do działań na rzecz zmian, także do pomocy osobom w starszym wieku.
Ona, Żydówka chciałaby przeżyć miłosną przygodę, jak z egipskiego filmu z Omarem Sharifem i Faten Hamamą. On, Arab, lubi mieć wszystko pod kontrolą, ale życie ciągle płata mu figle.
Irit Amiel urodziła się w 1931 r. w Częstochowie w spolonizowanej rodzinie żydowskiej jako Irena Librowicz. Jej rodzice zginęli w Treblince, a ona sama ocalała na aryjskich papierach, ukrywana przez Polaków. Po wojnie, za namową Antka Cukiermana przyłączyła się do organizacji Bricha i nielegalnie wraz z grupą młodzieży przedostała się do Palestyny. Początkowo mieszkała w kibucu. Jest pisarką i tłumaczką. Pisze po polsku i po hebrajsku. Zadebiutowała w 1994 r. tomikiem wierszy hebrajskich, które w tym samym roku ukazały się także w języku polskim pt. "Egzamin z Zagłady". Po polsku opublikowała też tomiki poezji: "Nie zdążyłam" (1998) oraz "Wdychać głęboko"(2003). Największe uznanie przyniósł jej jednak zbiór opowiadań "Osmaleni" (1999), nominowany w 2000 r. do nagrody Nike. W 2008 r. ukazał się kolejny tom prozy Amiel - "Podwójny krajobraz".
Irena Sendlerowa, działaczka społeczna uhonorowana tytułem Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata, zmarła dziś w Warszawie. Miała 98 lat.