Internet jest medium umożliwiającym wirtualne podróże bez ograniczeń, przepiękne zdjęcia i opisy sławnych miejsc dostępne są dzięki kilku naciśnięciom przycisku myszki. Częściej z tego rodzaju eksploracji świata korzystają seniorzy.
Pojawił się nowy trend, w ramach którego osoby w średnim wieku zakładają własny biznes online, zaczynają szukać w Internecie możliwości zarobków, jako że jest to łatwo dostępne, niedrogie medium docierające do ogromnej rzeszy ludzi.
69 letnia mieszkanka Ohio, Barbara St Hilaire, która nałogowo gra w gry wideo, prowadzi swojego bloga spędzając przed komputerem, bądź konsolą około 10 godzin dziennie.
Olive Riley jest żwawą 108- letnią Australijką, praprababcią i osobą o doskonałej pamięci. Swoje kolorowe życie opisuje zaś w interetowym blogu! Jest najstarszym bloggerem na świecie, dotychczasową rekordzistką w tej dziedzinie zaś była Hiszpanka Maria Amelia, młodsza od pani Olive o 12 lat.
Amerykanie po 55-tym roku życia coraz chętniej korzystają z internetowych serwisów towarzyskich, coraz częściej umawiają się na randki w sieci.
Z badań wynika, że obywatele Japonii w wieku 50 – 69 lat spędzają w Internecie tyle samo czasu, co młodzież.
W piątek 16. lutego Sejm uznał, że handel lekami przez Internet, nawet tymi bez recepty, powinien być zabroniona, ponieważ praktyki takie mogą wpłynąć na bezpieczeństwo pacjentów.
Choć polskie prawo wyklucza możliwość sprzedawania przez apteki środków farmaceutycznych przez Internet, unijne prawo nie zakazuje działalności tego rodzaju. Katowicki sąd przyznał, że rozwiązania legislacyjne Unii Europejskiej są wiążące i należy dopuścić prowadzenie wspomnianego handlu, z tym, że zezwolenie dotyczy tylko medykamentów dostępnych bez recepty.
Komisja Europejska chce przedsięwziąć kroki mające na celu zwiększenie zaufania konsumentów do zakupów przez Internet, podniesienia bezpieczeństwa tego rodzaju transakcji, ale i napędzenie rynku.
Sąd Rejonowy dla warszawskiej Pragi Północ uznał, że wygraną licytację w internetowym serwisie aukcyjnym Allegro należy traktować jako zawarcie umowy kupna-sprzedaży ze wszystkimi jej konsekwencjami. Proces dotyczył aukcji samochodu terenowego, która z winy sprzedającego nie została sfinalizowana.
Z urzędu do szkoły czy szpitala na drugim kraniec miasta można by dzwonić za darmo. Na wielkich osiedlach mogłaby działać darmowa bezprzewodowa sieć komputerowa. Wiele spraw można by w urzędzie załatwić przez Internet. Dziś brzmi to jak bajka, ale takie rozwiązania byłyby możliwe, gdyby w polskich miastach, powiatach i gminach zbudowano sieć szerokopasmowej, przewodowej i bezprzewodowej transmisji danych.
Coraz więcej emerytów korzysta z Internetu. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę ubezpieczeniową AXA, podaje Mediarun. Przodują wśród nich emeryci brytyjscy i nowozelandzcy, którzy spędzają w sieci średnio 6 godzin tygodniowo.
Brytyjscy emeryci częściej przeglądają strony internetowe niż zajmują się ogrodem czy majsterkowaniem. Coraz więcej czasu spędzają przed komputerem, chętnie poznają informatyczne nowinki.
Czy jest możliwe ulepszanie świata bez ruszania się z domu? Oczywiście. Rozrastający się świat wirtualnego wolontariatu pozwala każdemu z nas wpłynąć pozytywnie na rozwój naszej planety i pomóc potrzebującym. Coraz więcej charytatywnych zapaleńców działa na rzecz bliźnich bez potrzeby opuszczania swoich domów lub biur. Wystarczy motywacja, dobra wola i chęć bezinteresownego poświęcenia się dla innych osób.
„Komputery są tylko dla młodych”, „Internet jest drogi”, „To za trudne, nie dla starszych, nie dam rady się nauczyć” – takie i podobne sformułowania często padają z ust 50 - 60 – latków. Czy są prawdziwe? Czy rzeczywiście obsługa komputera jest tak skomplikowana, że starsze osoby nie są w stanie jej opanować? Czy Internet nie może być atrakcyjny dla seniora?