Jak informuje raport „Rynek pracy w Polsce - potencjał rekrutacyjny polskiego Internetu”, w pierwszej połowie 2007 roku na polskich stronach www ukazało się 860 tysięcy ogłoszeń rekrutacyjnych. Najwięcej ofert zamieścili pracodawcy z Mazowsza i Śląska, statystyki informują, że najbardziej poszukiwana grupą zawodową są sprzedawcy.
Czytelnicy nazywają ją „małą babunią”. W ciągu zaledwie 8 miesięcy 95- letnia Hiszpanka Maria Amelia Lopez zdołała zainteresować, a później uzależnić wielu czytelników, swoimi rozmyśleniami o teraźniejszości i wspomnieniami z przeszłości. Od swojego debiutu w sieci, który miał miejsce w grudniu, przyciągnęła na swoją stronę tysiące internautów z całego świata.
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz UPC Polska zapraszają na debatę „Polscy Seniorzy – jak odnajdują się w świecie nowoczesnych technologii i możliwości komunikacyjnych XXI wieku”, poświęconą tzw. wykluczeniu cyfrowemu osób starszych. Debata odbędzie się 27 września o godzinie 11.00 w Centrum Zielna w Warszawie.
Z badania Megapanel PBI/Gemius wynika, że seniorzy stanowią ciągle powiększającą się grupę wśród użytkowników internetu. Wzrost zainteresowania internetem w tej grupie internautów powinien być widoczny jeszcze bardziej w kolejnych latach, a to za sprawą kilku czynników.
Mieszkańcy Warszawy już wkrótce będą mogli powszechnie korzystać z darmowego, bezprzewodowego dostępu do Internetu. Białołęka i Bemowo już teraz udostępniają sygnał swoim mieszkańcom, kolejne dzielnice także zapowiadają bezprzewodową rewolucję.
Wszyscy wiemy, iż sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, przeprowadzone niedawno badania wykazały, iż wśród czynników niekorzystnie wpływających na jego jakość przodują internet i telewizja.
W stolicy rusza dziś ogólnopolska kampania społeczna "Dyżurujemy przy Internecie", która ma na celu uwrażliwienie internautów na nielegalne treści, które publikowane są w sieci, a szczególnie na problem pornografii dziecięcej. Zadaniem akcji ma być również m.in. zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci, które korzystają z Internetu.
"Dozwolone od lat 50" - pod takim hasłem fundacja Centrum Promocji Kobiet rozpoczęła zapisy do pierwszej edycji bezpłatnych kursów komputerowych dla seniorów "Komputer nie tylko dla wnuka".
Jak podaje raport European Interactive Advertising Association, większość (68%) europejskich użytkowników Internetu powyżej 55. roku życia używa szerokopasmowego dostępu do sieci.
Praca w domu za pośrednictwem komputera, Internetu czy telefonu jest nadal mało rozpowszechniona wśród Polaków. Wiele krajów z UE preferuje taki rodzaj zatrudnienia pracowników. Telepraca to dla pracodawcy zmniejszenie kosztów pracy, a dla pracownika zaoszczędzenie cennego czasu.
E-learning, czyli wykorzystywanie internetu w edukacji, jest rozpowszechniony w wielu krajach. W Ameryce ta forma nauczania wspierana jest przez rząd, w Polsce może zostać ograniczona.
Opolscy seniorzy od dwóch tygodni uczą się obsługi komputera oraz korzystania z internetu. Zajęcia cieszą się wielkim zainteresowaniem.
Jedna z francuskich firm produkujących wino postanowiła wypromować swój produkt w dość nietypowy sposób, postanowiła połączyć zakup artykułu z szansą na romantyczną przygodę.
Według Głównego Urzędu Statystycznego, w 2006 roku w 45 proc. polskich gospodarstw domowych był komputer, a 36 proc. było wyposażonych w dostęp do Internetu. Ponad 70 proc. posiadało telefon komórkowy, a 34 proc. telewizję kablową.
Połowa dorosłych Polaków (51 proc.) ma w swoim gospodarstwie domowym komputer osobisty. Dostęp do internetu w domu ma dwie piąte ogółu ankietowanych (40 proc.), czyli większość posiadaczy komputerów osobistych. Niestety najstarsi posiadacze komputerów najrzadziej ich używają – wynika z badań CBOS.