Dużo mówi się o negatywnym wpływie internetu na dzieci i młodzież, faktem jednak jest, że z wirtualnych rozrywek korzystają także starsze pokolenia.
Prawie 40 proc. Polaków nigdy nie słyszało o telepracy - wynika z badania zrealizowanego przez PBS DGA na zlecenie "Gazety Prawnej" i CMS Cameron McKenna. Spośród osób, które słyszały o telepracy, jedynie 1 proc. badanych zadeklarowało, że kiedykolwiek było telepracownikiem.
Podjęto nowe przedsięwzięcie finansowane ze środków Unii Europejskiej, ma ono na celu zniwelowanie tzw. wykluczenia cyfrowego najuboższych, przewiduje więc podłączenie Internetu najuboższym obywatelom.
Jedną z tarnowskich rodzin dotknął wczoraj dramat – ogień zniszczył mieszkanie i prawie cały dobytek ich życia. Cudem nikt nie zginął i nie został ranny w tym pożarze. Rodzina Chochołowiczów potrzebuje jednak pomocy, ponieważ mieszkanie nie nadaje się do użytku. Spontaniczną pomoc rodzinie zaoferowały koleżanki Lucyny Chochołowicz z forum internetowego Klub Senior Cafe.
Rozpoczyna się kolejna edycja kursów internetowych dla seniorów organizowanych w ramach Akademii e-Seniora UPC, programu odpowiedzialności społecznej, którego celem jest walka z wykluczeniem technologicznym. Kursy w Katowicach rozpoczną się 19 listopada br. Akademia e-Seniora cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W Katowicach w tym roku zostało przeszkolonych 48 seniorów, w całej Polsce razem od ubiegłego roku już ponad 1000 osób.
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, więc już planujemy odwiedziny naszych bliskich zmarłych na cmentarzach. Wybieramy znicze, ozdoby, wieńce, kwiaty. Jak co roku. Jednak od niedawna i w takiej sytuacji przychodzi nam z pomocą Internet. I to nie po to, by zrobić zakupy. Coraz popularniejsze stają się wirtualne cmentarze, na których możemy komuś postawić nagrobek, zapalić znicz, uczcić jego pamięć.
Telewizja jest jednym z najpopularniejszych środków masowego przekazu. Wielu ludzi nie wyobraża sobie dnia bez obejrzenia ulubionego serialu czy programu informacyjnego. Aż trudno uwierzyć, że telewizja jest relatywnie nowym wynalazkiem, choć – z drugiej strony - pełnoprawną seniorką- Telewizja Polska skończyła dziś 55 lat.
Internet jest coraz częściej obecny w naszym życiu – wielu z nas już nie wyobraża sobie bez niego życia. Zawieramy tu nowe znajomości, robimy zakupy, załatwiamy formalności, dokonujemy płatności… Sieć jest potrzebna i wygodna, bywa jednak niebezpieczna, bo możemy tu utracić to, co najważniejsze – tożsamość.
Niemal 2,5 miliona dorosłych Amerykanów w ciągu minionego miesiąca korzystało z internetowych serwisów randkowych. Bardzo chętnie na spotkania umawiają się za pośrednictwem sieci osoby po 50- tym roku życia.
Rusza jedna z nielicznych w Polsce w pełni udźwiękowiona strona internetowa dla niepełnosprawnych poszukujących zatrudnienia.
Jak informuje raport „Rynek pracy w Polsce - potencjał rekrutacyjny polskiego Internetu”, w pierwszej połowie 2007 roku na polskich stronach www ukazało się 860 tysięcy ogłoszeń rekrutacyjnych. Najwięcej ofert zamieścili pracodawcy z Mazowsza i Śląska, statystyki informują, że najbardziej poszukiwana grupą zawodową są sprzedawcy.
Czytelnicy nazywają ją „małą babunią”. W ciągu zaledwie 8 miesięcy 95- letnia Hiszpanka Maria Amelia Lopez zdołała zainteresować, a później uzależnić wielu czytelników, swoimi rozmyśleniami o teraźniejszości i wspomnieniami z przeszłości. Od swojego debiutu w sieci, który miał miejsce w grudniu, przyciągnęła na swoją stronę tysiące internautów z całego świata.
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz UPC Polska zapraszają na debatę „Polscy Seniorzy – jak odnajdują się w świecie nowoczesnych technologii i możliwości komunikacyjnych XXI wieku”, poświęconą tzw. wykluczeniu cyfrowemu osób starszych. Debata odbędzie się 27 września o godzinie 11.00 w Centrum Zielna w Warszawie.
Z badania Megapanel PBI/Gemius wynika, że seniorzy stanowią ciągle powiększającą się grupę wśród użytkowników internetu. Wzrost zainteresowania internetem w tej grupie internautów powinien być widoczny jeszcze bardziej w kolejnych latach, a to za sprawą kilku czynników.
Mieszkańcy Warszawy już wkrótce będą mogli powszechnie korzystać z darmowego, bezprzewodowego dostępu do Internetu. Białołęka i Bemowo już teraz udostępniają sygnał swoim mieszkańcom, kolejne dzielnice także zapowiadają bezprzewodową rewolucję.