Przeprowadzono badanie ruchu w sieci Adkontekst w Wigilię oraz sylwestra. Z analizy wynika między innymi, że wielu internautów witało Nowy Rok przed ekranem komputera - o północy w sieci pozostało 25% normalnej o tej porze liczby użytkowników. Sporo osób spędzało w ten sposób również wigilię - o godzinie 18.10 korzystała z Internetu niemal 1/3 zazwyczaj notowanej o tej godzinie liczby internautów.
Jeszcze w pierwszym kwartale 2008 roku Krajowa Izba Rozliczeniowa chce uruchomić usługę EBPP - Elektronicznej Prezentacji i Płatności Rachunków. Pozwoli ona na wyeliminowanie papierowych faktur oraz umożliwi szybką realizację płatności za energię elektryczną, gaz, telefon czy mieszkanie za pośrednictwem Internetu.
Wyniki badań przeprowadzonych przez firmę Nielsen Online wskazują, że przeciętny brytyjski internauta ma dziś niemal 38 lat. W ciągu roku (od października 2006 do października 2007) liczba internautów w grupie wiekowej 45 – 54 lata wzrosła o 7%, a w grupie 55+ aż o 22 %. Jednocześnie o 16% spadła liczba najmłodszych użytkowników sieci (w wieku od 2 do 24 lat).
Nowe technologie są przydatne we wszystkich dziedzinach życia. Jak się okazuje, Internet umożliwia nie tylko znalezienie informacji, kontakt z mieszkającymi daleko przyjaciółmi, czy zakup interesującego nas przedmiotu, znajduje również zastosowanie w życiu religijnym.
Internet to dla wielu osób główne źródło informacji, rozrywki oraz sposób na komunikację. Badania przeprowadzone na amerykańskich użytkownikach sieci wykazują, że coraz częściej w internecie szukają oni informacji o sobie lub o swoich znajomych.
Ze względu na wygodę i atrakcyjne ceny, internetowe zakupy stają się coraz bardziej popularne. W okresie Świąt Bożego Narodzenia e-sklepy osiągają zawsze rekordowe obroty. Wzmożoną aktywność wykazują jednak nie tylko klienci, ale i przestępcy grasujący w sieci, którzy stosują wymyślne techniki w celu kradzieży pieniędzy internautów. Wykorzystują do tego phishingowe e-maile, trojany infekujące komputery przez strony internetowe, a także… świąteczne e-kartki zawierające złośliwy kod.
Amerykańscy dziadkowie wydają na swoje wnuki 50 miliardów dolarów rocznie – informuje eMarketer. Aż dla 60 procent z nich najlepszym źródłem informacji lub porady jest Internet. Przeciętny amerykański dziadek lub babcia wydaje na każdego swojego wnuka około 1700 dolarów rocznie.
„Nowy rodzaj lekarza”- tak określa się doktor Jay Parkinson, który dość oryginalnie prowadzi terapię: najpierw odwiedza pacjentów w domach, bądź biurach, a następnie kontynuuje leczenie porozumiewając się chorymi poprzez czat, pocztę elektroniczną lub kamerę internetową.
Święta coraz bliżej i większość z nas zastanawia się nad zakupem prezentów dla swoich najbliższych. Coraz więcej Polaków idąc z duchem czasu robi zakupy za pomocą komputera i Internetu. Niestety okres przedświąteczny to również „żniwa” dla różnego rodzaju oszustów i naciągaczy.
Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. W poniedziałek, 3 grudnia wystartował oficjalny serwis Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, internauci z całego świata będą mogli brać udział w aukcjach charytatywnych wspierając w ten sposób fundację Jurka Owsiaka.
Dużo mówi się o negatywnym wpływie internetu na dzieci i młodzież, faktem jednak jest, że z wirtualnych rozrywek korzystają także starsze pokolenia.
Prawie 40 proc. Polaków nigdy nie słyszało o telepracy - wynika z badania zrealizowanego przez PBS DGA na zlecenie "Gazety Prawnej" i CMS Cameron McKenna. Spośród osób, które słyszały o telepracy, jedynie 1 proc. badanych zadeklarowało, że kiedykolwiek było telepracownikiem.
Podjęto nowe przedsięwzięcie finansowane ze środków Unii Europejskiej, ma ono na celu zniwelowanie tzw. wykluczenia cyfrowego najuboższych, przewiduje więc podłączenie Internetu najuboższym obywatelom.
Jedną z tarnowskich rodzin dotknął wczoraj dramat – ogień zniszczył mieszkanie i prawie cały dobytek ich życia. Cudem nikt nie zginął i nie został ranny w tym pożarze. Rodzina Chochołowiczów potrzebuje jednak pomocy, ponieważ mieszkanie nie nadaje się do użytku. Spontaniczną pomoc rodzinie zaoferowały koleżanki Lucyny Chochołowicz z forum internetowego Klub Senior Cafe.
Rozpoczyna się kolejna edycja kursów internetowych dla seniorów organizowanych w ramach Akademii e-Seniora UPC, programu odpowiedzialności społecznej, którego celem jest walka z wykluczeniem technologicznym. Kursy w Katowicach rozpoczną się 19 listopada br. Akademia e-Seniora cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W Katowicach w tym roku zostało przeszkolonych 48 seniorów, w całej Polsce razem od ubiegłego roku już ponad 1000 osób.