Na liście największych światowych źródeł spamu, Polska może się pochwalić niechlubnym awansem na 6 miejsce. Z naszego kraju pochodzi aż 4,7% wszystkich niechcianych wiadomości e-mail.
Potrzebujesz skorzystać z poczty elektronicznej? Chcesz odnowić kontakt z rodziną z drugiego końca Polski? Nie wiesz, jak napisać na komputerze, a potem wydrukować dokument? Sięgnij po nasz poradnik i przekonaj się, że obsługa komputera jest prosta, daje dostęp do wszystkich potrzebnych informacji i otwiera przed tobą nowe możliwości!
10 października 2011 r., po trzech latach negocjacji, Rada Unii Europejskiej przyjęła nową dyrektywę wzmacniającą prawa konsumentów. Nowe przepisy obejmą niemal wszystkie formy zakupów - dokonywanych zarówno w sklepie, jak i przez telefon, Internet, sprzedaż katalogową a także w postaci umów zawieranych „na progu” mieszkania. Po wejściu w życie dyrektywy państwa członkowskie będą miały dwa lata na wdrożenie jej zapisów do krajowych porządków prawnych.
Wybory parlamentarne to jedyna na cztery lata szansa na określenie swoich poglądów, wyrażenie zdania i wybór kandydata, który ma nas reprezentować w przyszłości. Co zrobić, aby decyzję podjąć świadomie i zgodnie z prywatnymi przekonaniami? Najlepiej trochę poszperać w sieci.
Już ponad połowa dorosłych Polaków korzysta z internetu, a co czternasty spodziewa się, że w ciągu najbliższego roku do nich dołączy. Internauci to przede wszystkim ludzie młodzi, dobrze wykształceni - wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. To także częściej mieszkańcy miast niż wsi. Z kolei wykluczeni cyfrowo, czyli nieposługujący się internetem, to przede wszystkim osoby starsze.
Tylko 5 proc. osób po 60. roku życia w Polsce potrafi surfować w sieci, młodzi boją się, że padną ofiarą internetowej przemocy, a niepełnosprawni szukają w e-biznesie sposobu na znalezienie zatrudnienia – wynika z analizy projektu edukacyjnego Akademii Allegro. Z jakimi problemami spotykają się Polacy w dobie szybkiego rozwoju Internetu?
Wzrasta liczba dzieci regularnie korzystających z internetu. Wyniki 2. edycji raportu eKid wskazują, że internet coraz mocniej wrasta w życie dzieci i młodzieży. Z analiz wynika, że w porównaniu z danymi z pierwszej edycji – odsetek użytkowników wieku 7-12 lat bardzo często bywających w sieciwzrósł z 41 proc. do 50 proc. Niestety, coraz częściej odwiedzają one strony o treści nieodpowiedniej dla ich wieku - sprzyja temu brak wystarczającego nadzoru ze stronyrodziców i opiekunów.
Wakacje, kojarzą się nam z wycieczkami, urlopami, a nie rzadko też z remontem i nadrabianiem całorocznych obowiązków. Paradoksalny brak czasu na zakupy przed wyjazdem, upalna pogoda, czy wygoda przeglądania produktów w sieci, skłania nas do zakupów przez Internet - szybkich i często tańszych. O czym szczególnie warto pamiętać podczas wakacyjnego surfowania w sieci?
Rzetelny fachowiec to gwarancja sukcesu. Znalezienie właściwej osoby jest jednak trudne i może zabrać dużo czasu. Dlatego najlepiej szukać informacji w Internecie.
Będą kary za umieszczenie w Internecie instrukcji dla terrorystów - Sejm przyjął przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości projekty zmiany Kodeksu karnego oraz Kodeksu postępowania karnego. Za to przestępstwo będzie grozić kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.
Seniorzy kupujący w sieci to zdecydowanie najmniejsza grupa e-konsumentów pod względem wieku. Według badania przeprowadzonego przez Ceneo.pl osoby powyżej 55 roku życia stanowią 4,2% użytkowników porównywarki. Serwis przeprowadził na swoich stronach ankietę, w której udział wzięło 500 osób ze wskazanej grupy wiekowej.
Kaspersky Lab publikuje wyniki ankiety przeprowadzonej wśród europejskich użytkowników smartfonów. Celem badania było sprawdzenie, w jakim stopniu są oni świadomi obecnych zagrożeń mobilnych oraz czy uważają ochronę smartfonów za istotną kwestię.
Kupujemy coraz więcej literatury i płyt bez wychodzenia z domu - to wniosek z badania rynku przeprowadzonego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W latach 2006-2009 wartość zakupów książek przez Internet zwiększyła się z 99 do ponad 225 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 127 proc. Sprzedaż muzyki na nośnikach tradycyjnych z 22 do niemal 50 mln zł. W obu przypadkach największy wzrost miał miejsce w 2007 roku.
Zakupy w Internecie to niemal codzienność. W ubiegłym roku skorzystało z nich aż 74% internautów. Poza tym, że okazje i przeceny trwają tutaj 24h na dobę, jest to także spora oszczędność czasu, co przy obecnym tempie życia nabiera kluczowego znaczenia. Handel w sieci niesie jednak wiele zagrożeń i pułapek, które często niepotrzebnie bagatelizujemy. O czym warto pamiętać?
Do niedawna powszechnie uważano, że współczesny świat należy do młodych. Nie tylko dlatego, że przed nimi wiele lat życia, a więc i dłuższa perspektywa, ale i z tego powodu, że obecnie nowe technologie zawojowały wiele dziedzin życia, zaś starsi z reguły mają trudności z przyjęciem nowinek technicznych. To się jednak radykalnie zmienia, osoby dojrzałe i starsze chętnie „odkrywają" funkcjonalność nowoczesnych wynalazków.