Pomimo systematycznie rosnącej liczby seniorów mających dostęp do internetu, tylko 11 procent Polaków powyżej 65. roku życia korzysta z dobrodziejstw sieci – wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS. Okazuje się, iż jest to jeden z najniższych wyników wszystkich grup wiekowych w kraju. Jak przekonać seniorów do aktywności w internecie?
A raczej wakacje. Dzieci i woda – to temat przewodni dzisiejszego Doodle. Największa wyszukiwarka świata również cieszy się z lata.
Z ponad miliardem aktywnych kont na całym świecie, łatwo można zapomnieć, że niektórzy ludzie nie używają Facebooka.
Biura podróży proponują różnorodne wycieczki i wczasy, które można kupić bez wychodzenia z domu – przez Internet. Przed decyzją o zakupie i opłaceniu wycieczki warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami, o których przypomina PayU, dostawca usług płatniczych.
Jak podaje BBC, Google opracowuje narzędzie, które ma umożliwić użytkownikom podjęcie decyzji o tym, co ma się stać ze zebranymi przez nich danymi po ich śmierci lub zaprzestaniu aktywności online.
Serwisy wymiany plików powstają coraz liczniej, a internauci czerpią z bogatych zasobów filmowych i muzycznych. Jednak nie wszystkie udostępnione pliki, nawet te płatne, możemy pobrać bez obaw o wejście w konflikt z prawem. Co można zgodnie z prawem ściągnąć, a co wrzucić do sieci?
Polski rynek sklepów internetowych, na tle innych państw europejskich, rozwija się niezwykle szybko. Dynamiczny wzrost liczby kupujących oraz obrotów nie dotyczy jednak wszystkich sektorów e-handlu. Jak wynika z sondażu firmy PayU, po produkty spożywcze, ogrodnicze, chemię gospodarczą czy nawet kosmetyki wciąż chętniej wybieramy się do marketu.
Jeżeli twój komputer uległ wypadkowi lub awarii pamiętaj, że nie wszystko jeszcze stracone! Specjaliści są w stanie odzyskać dane nawet z najbardziej spektakularnie zniszczonych sprzętów a ich skuteczność ocenia się na około 99%. Najważniejsze jednak to zwrócić się z problemem do fachowca. Samodzielnie podejmowane działania zamiast pomóc mogą zaszkodzić i sprawić, że dane znikną z naszych dysków bezpowrotnie.
Banki na dobre zagościły w sieci. Obsługiwać konto czy robić przelewy można już niemal z każdego miejsca na ziemi, wystarczy jedynie komputer lub telefon z dostępem do Internetu. Okazuje się jednak, że korzystanie z bankowości on-line nie należy już jedynie do młodych. Osoby ze starszego pokolenia coraz częściej przekonuje do niej łatwość obsługi, oszczędność czasu i niższe koszty.
Jakie dźwięki można wydobyć ze szklanek z wodą? Gdzie znaleźć internetową mapę nieba? Jakie rozwiązania technologiczne sprawiają, że w Internecie można surfować nawet w... rękawicach bokserskich? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, poznają mieszkańcy całej Polski, którzy wezmą udział w ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem 2013". Dzięki niej przekonają się, jakie możliwości dają nowoczesne technologie, co można znaleźć w Internecie i dlaczego warto z niego korzystać.
Seniorzy mogą wzmocnić swoje zdolności poznawcze dzięki użytkowaniu Facebooka.
Od kilku tygodni wiele tysięcy osób śledzi losy kociej rodziny, przygarniętej przez organizację Purrfect Pals w Seattle. Kotką i jej pięciorgiem dzieci opiekuje się John Bartlett, który przygotowuje maleństwa do znalezienia nowych domów.
Coraz więcej osób w grupie 60+ aktywnie korzysta z internetu i grupa ta dynamicznie rośnie. Czy mają świadomość, że nieopatrzne kliknięcie na przypadkowy link może skończyć się prawdziwymi kłopotami?
Czy czujesz się komfortowo napotykając na zwroty takie jak LOL, BTW czy CU? Internetowy żargon, którym posługują się użytkownicy portali społecznościowych czy forów bywa trudny do odczytania. Jego rozszyfrowanie może stanowić spore wyszywanie dla seniorów, stawiających pierwsze kroki w sieci.
Liczba seniorów korzystających z internetu systematycznie rośnie. Jakie strony odwiedzają najchętniej babcie, a które serwisy interesują dziadków? Chociaż w przestrzeni wirtualnej nadal dominują młodzi, dynamiczny wzrost udziału starszych to widoczny (i pozytywny) efekt starzenia się społeczeństwa.