Wnuczka poradziła mi, żebym zaczął robić zakupy przez Internet. Mówi, że wiele sklepów oferuje dostawę do domu, co jest dla mnie ważne, bo mam coraz większe problemy z chodzeniem. Boję się jednak czy nikt mnie nie oszuka. Jak bezpiecznie robić takie zakupy?
Jak wynika z badań z udziałem 6 tysięcy Brytyjczyków, surfowanie po Internecie jest dobre dla zdrowia.
Dzięki Intenetowi możemy robić zakupy w najdalszych zakątkach świata bez bez wychodzenia z domu. Pomimo tego, kupowanie poza granicami Polski budzi nadal w Polakach wiele wątpliwości. Czy są to słuszne obawy? Jaki sklep wybrać i ile możemy zaoszczędzić, jak dokonać szybko i bezpiecznie wpłaty i czy możemy taki towar reklamować?
Ruszyła ogólnopolska kampania „Gmina Przyjazna Internautom”, w ramach której wybrane gminy zostaną poddane „wirtualnym metamorfozom”. Co to oznacza w praktyce? Błyskawiczne odpowiedzi na maile, aktualizacje gminnych stron internetowych, dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz szkolenia z obsługi komputera dla seniorów. Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
W tym tygodniu ruszyła kolejna edycja projektu „Angielski 123 w bibliotece” oferującego bezpłatne e-learningowe kursy języka angielskiego dla dorosłych w bibliotekach publicznych. W ramach tego przedsięwzięcia biblioteki z całego kraju mogą uzyskać darmowy dostęp do kursu językowego i udostępniać go swoim użytkownikom.
System ochrony klientów sklepów internetowych w Polsce działa dobrze - twierdzi Najwyższa izba Kontroli. Konsumenci mogą liczyć na bezpłatne porady prawne, a składane przez nich skargi są rozpatrywane rzetelnie i w większości terminowo.
Powszechnie wiadomo, jak ważny w skutecznej komunikacji jest język ciała. Z powodu określonej postawy i nieświadomie stosowanych gestów można kogoś do siebie zrazić lub zyskać czyjeś wsparcie. Warto więc pamiętać o kilku zasadach, bo błędy popełniane w trakcie konwersacji mogą skutkować niezrozumieniem i niechęcią ze strony osób, których sympatię chcielibyśmy zdobyć.
40 procent holenderskich użytkowników Internetu korzysta z porównywarek cen online, wynika z badań przeprowadzonych w maju 2013 roku. Wśród najchętniej odwiedzających te strony były kobiety i dojrzali internauci.
Czterech na dziesięciu kupujących w sieci skorzystało w ciągu ostatniego roku z płatności kartą online – wynika z danych PayU, instytucji płatniczej obsługującej płatności kartami. W porównaniu do najbardziej popularnej metody płatności w Internecie, czyli szybkiego e-przelewu, plastikowy pieniądz nie cieszy się jednak względami kupujących. Wiele osób nie wie np., że transakcje kartowe, jako jedyne, chroni mechanizm chargeback, a za e-zakupy można zapłacić również zwykłą kartą debetową, nie tylko kredytową.
Tatusiowie też mają swoje Google Doodle. Wyszukiwarka uhonorowała dziś polskich ojców grafiką, prowadzącą do informacji o ich święcie.
Pomimo systematycznie rosnącej liczby seniorów mających dostęp do internetu, tylko 11 procent Polaków powyżej 65. roku życia korzysta z dobrodziejstw sieci – wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS. Okazuje się, iż jest to jeden z najniższych wyników wszystkich grup wiekowych w kraju. Jak przekonać seniorów do aktywności w internecie?
A raczej wakacje. Dzieci i woda – to temat przewodni dzisiejszego Doodle. Największa wyszukiwarka świata również cieszy się z lata.
Z ponad miliardem aktywnych kont na całym świecie, łatwo można zapomnieć, że niektórzy ludzie nie używają Facebooka.
Biura podróży proponują różnorodne wycieczki i wczasy, które można kupić bez wychodzenia z domu – przez Internet. Przed decyzją o zakupie i opłaceniu wycieczki warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami, o których przypomina PayU, dostawca usług płatniczych.
Jak podaje BBC, Google opracowuje narzędzie, które ma umożliwić użytkownikom podjęcie decyzji o tym, co ma się stać ze zebranymi przez nich danymi po ich śmierci lub zaprzestaniu aktywności online.