Często powierzchowny i szybki świat cyfrowych mediów społecznościowych potrzebuje zastrzyku spokoju, refleksji i czułości, jeśli to ma być „sieć dla ludzi", powiedział papież Franciszek z okazji 48. Dnia Środków Społecznego Przekazu.
Wnuk od dłuższego czasu namawia mnie na założenie konta internetowego. Mówi mi, że będę mógł płacić rachunki i robić zakupy w domu, ale nie wiem czy dam sobie radę z korzystaniem z Internetu i czy to jest na pewno bezpieczne. Czy korzystanie z takich kont nie jest bardziej ryzykowne niż tradycyjna bankowość?
Z każdym rokiem rośnie odsetek seniorów korzystających z dobrodziejstw Internetu. Nic dziwnego, że osoby powyżej 55. roku życia coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w sieci. Dzień Babci i Dzień Dziadka to doskonała okazja, aby bliżej przyjrzeć się zwyczajom zakupowym osób dojrzałych.
W ostatnim pełnym tygodniu przed świętami Polacy wysłali o prawie 70 proc. więcej paczek niż w zwykłym okresie – taki jest odczyt Barometru Świątecznego Poczty Polskiej na chwilę przed Gwiazdką. Oznacza to, że w tym roku kupiliśmy więcej prezentów niż rok temu.
Internet na dobre zagościł w naszej świadomości jako miejsce, gdzie robimy zakupy. W sieci znajdziemy praktycznie wszystko - od pomysłów na prezenty gwiazdkowe po pierwszej potrzeby artykuły spożywcze. Jak pokazują dane Fly.pl, coraz chętniej szukamy tam także wycieczek.
Z e-zakupów w Stanach Zjednoczonych korzystają coraz częściej również Polacy. Przyciągają ich głównie duże rabaty oraz atrakcyjny kurs dolara, oscylujący w granicach 3 złotych. Powoduje to, że zakup najnowszego gadżetu znanej marki jest zdecydowanie tańszy niż w naszym kraju. Niestety, na kupujących czekają również utrudnienia. Konieczność zapłaty cła, długi czas dostawy oraz niepewna gwarancja, to tylko niektóre z nich.
Obecnie w internecie można załatwić praktycznie wszystko. Nieważne, czy chcesz założyć konto w banku, czy też ubezpieczyć swój samochód. To medium stało się na tyle popularne, iż jest już w zasadzie większości domów na całym świecie i codziennie pomaga nie tylko w pracy, ale również komunikowaniu się ze znajomymi. Szczególnie cieszy fakt mobilności oraz tego, iż aby zrobić zakupy na przedświąteczne prezenty czy na inne okazje nie musimy biegać cały dzień po mieście od sklepu do sklepu.
Julia Roberts unika czytania internetowych komentarzy na swój temat. Z jednej strony aktorka jest zbyt wrażliwa, a z drugiej - woli bezpośrednie konfrontacje.
Co zrobić, gdy pojawiają się problemy z realizacją połączeń telefonicznych lub dostępem do Internetu? Zamiast denerwować się z tego powodu, należy zgłosić stosowną reklamację. Centrum Informacji Konsumenckiej Urzędu Komunikacji Elektronicznej przygotowało poradnik, który pomoże znaleźć rozwiązanie w takich sytuacjach.
Od dziś klienci Poczty Polskiej mogą w Internecie kupić i wydrukować znaczki pocztowe, wysłać listy lub kartki, które w papierowej formie dostarczy listonosz.
Wnuczka poradziła mi, żebym zaczął robić zakupy przez Internet. Mówi, że wiele sklepów oferuje dostawę do domu, co jest dla mnie ważne, bo mam coraz większe problemy z chodzeniem. Boję się jednak czy nikt mnie nie oszuka. Jak bezpiecznie robić takie zakupy?
Jak wynika z badań z udziałem 6 tysięcy Brytyjczyków, surfowanie po Internecie jest dobre dla zdrowia.
Dzięki Intenetowi możemy robić zakupy w najdalszych zakątkach świata bez bez wychodzenia z domu. Pomimo tego, kupowanie poza granicami Polski budzi nadal w Polakach wiele wątpliwości. Czy są to słuszne obawy? Jaki sklep wybrać i ile możemy zaoszczędzić, jak dokonać szybko i bezpiecznie wpłaty i czy możemy taki towar reklamować?
Ruszyła ogólnopolska kampania „Gmina Przyjazna Internautom”, w ramach której wybrane gminy zostaną poddane „wirtualnym metamorfozom”. Co to oznacza w praktyce? Błyskawiczne odpowiedzi na maile, aktualizacje gminnych stron internetowych, dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz szkolenia z obsługi komputera dla seniorów. Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
W tym tygodniu ruszyła kolejna edycja projektu „Angielski 123 w bibliotece” oferującego bezpłatne e-learningowe kursy języka angielskiego dla dorosłych w bibliotekach publicznych. W ramach tego przedsięwzięcia biblioteki z całego kraju mogą uzyskać darmowy dostęp do kursu językowego i udostępniać go swoim użytkownikom.