Dziś przypada 96. rocznica urodzin Nelsona Mandeli. Południowoafrykański polityk, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, został uhonorowany przez Google. Animowane "doodle" prezentuje kilka z jego najsłynniejszych cytatów.
Internet towarzyszy nam wszędzie i niemal zawsze. Dzięki urządzeniom mobilnym możemy surfować po sieci w autobusie, w sklepie, przy porannej kawie czy zaraz przed pójściem spać. Już ponad 66 procent Polaków posiada telefon lub smartfona z dostępem do sieci. Jesteśmy coraz bardziej mobilni - czy Internet zawładął już naszym życiem?
Czy emotikony i hasztagi są już nową częścią zdania, a autokorekta zastąpiła słowniki języka polskiego? Ile błędów można popełnić w 140 znakach jednego wpisu na Twitterze? I czy wstawiając kolejne zdjęcia na Instagramie mamy czas by pomyśleć nie tylko o jakości obrazu, ale też o poprawności jego opisu? Jakie błędy językowe popełniają Polacy w Internecie i mediach społecznościowych. Gdzie jest ich najwięcej? Na te pytania odpowiada najnowszy raport Kompas Social Media.
47 proc. amerykańskich konsumentów deklaruje, że nie są w stanie wytrwać jednego dnia bez swojego smartfona, wynika z ankiety Bank of America.
Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci wieloletniej użytkowniczki i moderatorki Klub Senior Cafe, która odeszła po długiej i ciężkiej chorobie.
Osoby korzystające z telefonii komórkowej w czasie podróży po krajach Unii Europejskiej od 1 lipca 2014 r. zapłacą mniej za usługi świadczone w roamingu.
Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Ojca. Oprócz życzeń od swoich (młodszych i starszych) dzieci, tatusiowie otrzymali także specjalne "doodle" od największej światowej wyszukiwarki.
Spot promujący 10 lat Polski w Unii Europejskiej widzieli już chyba wszyscy. W ostatnich dniach niemal bez przerwy mówi się o przypadającej jutro, okrągłej rocznicy integracji ze Wspólnotą Europejską. To dobra okazja, żeby sprawdzić jak Polska dzisiaj prezentuje się na tle państw unijnych w kwestii dostępu do Internetu i aktywności w sieci? Czy naprawdę możemy określić nasze społeczeństwo mianem informacyjnego?
Krytyka szefa może grozić utratą pracy. Sąd Najwyższy podkreśla – można krytykować decyzje pracodawcy, jeśli krytyka jest poparta rzeczowymi argumentami, ale ostentacyjne kwestionowanie tych decyzji przy użyciu słów obraźliwych wykracza poza granice.
Trwa pierwsza edycja Akademii Seniora. Chętnych do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych było średnio cztery razy więcej, niż miejsc. Najwięcej osób zgłosiło się we Włocławku. Najstarszy uczetnik ma 79 lat, a średnia wieku wynosi ponad 60 lat.
Jak zapewne zauważyliście, od kilku miesięcy w serwisie Senior.pl można brać udział w konkursach i... wygrywać. Tym razem proponujemy Wam wyjątkowa gratkę, bo do zdobycia jest tablet i dwa smartfony.
Niezliczone ilości stron, portali społecznościowych, forów pełnych tekstów, filmów, grafiki - do wyboru, do koloru: dziś trudno sobie wyobrazić powrót do świata bez Internetu. Sieć obchodzi swoje 25 urodziny.
Dokładnie ćwierć wieku temu wydarzyło się coś, co zapoczątkował zmiany, bez zbędnej przesady określane mianem rewolucyjnych - światło dzienne ujrzał ogólnoświatowy projekt wykorzystania hipertekstu nazwany World Wide Web. Oznacza to, że Internet kończy dzisiaj 25 lat.
Nowe urządzenia, nowe media, nowe sposoby komunikacji. Technologia zmienia się coraz szybciej. Podczas gdy młodzi nie mają problemu z okiełznaniem nowinek, to starszym ludziom coraz trudniej nadążyć za tymi innowacjami - taki jest stereotyp. Tymczasem codziennie wielu seniorów odkrywa, jakie możliwości daje obecnie komputer i Internet.
Karnawał w tym roku kończy się późno. Innymi słowy był długi i nie brakowało okazji do zabawy. Jednym z ciekawszych jego momentów był Bal Seniorów we Wrocławiu. Ale w całej Polsce osoby 50 plus mogły znaleźć coś dla siebie. I to nawet nie wychodząc z domu.